بارخدايا! توانايي نيکو راهنمايي کردن را به من ارزاني ده و شرح صدري به من عطا فرما تا جايگاه امني براي رنج ها و اسرار انسان ها باشم.اگر در اين راه اندوهگين شوم يار و غمخوارم تويي و اگر نوميد شوم اميدم تويي.(اقتباس از صحيفه سجاديه) آرامش زندگی

اسلاید شو

فرمولی  برای پیش بینی آینده رابطه زوجین:
ویلیام و کارلین گلسر در کتاب
 «ازدواج بدون شکست»
فرمول جالبی را برای پیش بینی میزان موفقیت یک ازدواج ارایه می دهند.
آنها نیازهای اصلی انسان را به پنج دسته
بقا، عشق، قدرت، آزادی، و تفریح
تقسیم می کنند و هرکدام از این موارد را براساس مقیاس 5تایی در زن و مرد به صورت مجزا می سنجند. نیمرخ حاصل از این ارزیابی، راهنمایی خوبی برای پیش بینی آینده ازدواج آنها خواهد بود.

برای روشن شدن مطلب، پنج نیاز اصلی به این صورت شرح داده می شود:

1 - بقا : محتاطانه عمل کردن؛
اهمیت دادن به سلامتی، تغذیه و ورزش؛ اهمیت دادن به رابطه زناشویی.

2 - عشق : محبت دیدن و محبت کردن؛ کلام محبت آمیز؛ صمیمیت جسمی و رفتاری.

3 - قدرت : توانمند بودن و قدرت را در دست داشتن؛ مطرح بودن؛ ریاست کردن.

4 - آزادی : پایبند و اسیر نبودن؛ آزادی در تصمیم گیری برای زندگی؛ انتخاب های آزادانه؛ روابط آزاد.

5 - تفریح : بازی کردن؛ لذت بردن از زندگی و انجام فعالیت های لذت بخش؛ شوخی و خنده؛ پارک و سینمارفتن.

ویلیام و کارلین گلسر معتقدند نیاز افراد به هریک از این 5 مورد، متفاوت است و تنها کسانی می توانند یک زندگی مشترک موفق داشته باشند که نیازهای آنها در هریک از این 5 دسته به هم نزدیک باشد.

مثلا کسی که نیاز به بقای او از مقیاس 5تایی، 5 باشد، یعنی شخص بسیار محتاطی است که به سلامت و تغذیه اش و همچنین به رابطه عاطفی با همسرش اهمیت زیادی می دهد و چنین فردی در ازدواج با کسی که این نیاز در او مثلا در حد 2 است و بنابراین در این زمینه بی قیدتر است، دچار مشکل می شود،

شما و همسرتان می توانید میزان نیازتان را در هریک از این 5 دسته مشخص کنید و به ترتیب از چپ به راست بنویسید: 12345. نیمرخ هایی که از این طریق به دست می آید به راحتی قابل مقایسه و نتیجه گیری است؛ مثلا 55354 با 23253 رابطه خوبی نخواهد داشت، اما با 54454 رابطه ای نسبتا خوب را تجربه می کند. ویلیام و کارلین گلسر معتقدند اختلاف تنها 1 تا حداکثر 2 درجه آن هم در یکی یا در نهایت دو تا از این 5 مورد می تواند رابطه خوبی را شکل دهد، اما اختلاف بیش از این می تواند مشکل آفرین شود و هرچه میزان این اختلاف بیشتر باشد، احتمال شکست ازدواج هم بیشتر خواهد شد. البته این نکته بسیار اهمیت دارد که سنجش ها باید بسیار دقیق و همچنین صادقانه انجام شود تا نتیجه قابل اعتمادی به دست آید./ل

"ازدواج بدون شكست"
فصل نهم: شدت نیازها
نوشته: ويليام گلسر و كارلين گلسر
ترجمه: دکتر علی صاحبی

راه های مقابله با مشکلات زناشویی

زن فکر می کند چرا شوهرم مرا درک نمی کند. عدم درک زن و شوهر از تفاوتهای ارتباطی شان آنها را خسته و ناتوان می سازد.

چاله مشکلات

■ گاهی زن و شوهر بدلیل مشکلاتی که داشته اند دوست ندارند با یکدیگر صحبت کنند که این امر به رابطه شان آسیب می زند.در مواردی هم تفاوتهای فرهنگی زن و شوهر در مورد آداب و رسوم، پوشش و آراستن ظاهر، اعتقادات و باورهای آنها مشکلاتی را به وجود می آورد. مثلا آقا می گوید نوع لباس پوشیدن خانم را دوست ندارم. زن می گوید مراسم ما با مراسم شما متفاوت است و دوست ندارم این طور رفتار کنم. این نوع تربیت بچه را نمی پسندم ، باید هرچیزی که من می گویم انجام بدهیم، امروز این جا برویم و غیره... این تفاوت ها و عدم توجه به پیدا کردن راه حل مشترک اوضاع را بدتر می کند.

■ به رغم تفاوت های تنش زا و توجه زیاد به آنها، مشکلات و اختلاف ها را بیشتر می کند، اما زن و شوهر با تدبیر و آگاهی از تفاوت هایشان می توانند به یکدیگر احترام بگذارند و به پیدا کردن راه حل های مشترک بیندیشید و از شباهت های که بین شان استفاده بهتری ببرند و ارتباط شان را مدیریت کنند.راه های مقابه با مشکلات زناشویی

■  هدف تان را از برقراری ارتباط صمیمانه مشخص کنید

 این مسئله به شما کمک می کند تا بدانید چقدر می خواهید به  همسرتان نزدیک شوید و برای داشتن یک رابطه دوستانه و صمیمانه به دنبال راه حل مختلف بروید و انتظارات و خواسته های خود را با کمال احترام با همسرتان در میان بگذارید. مشخص کردن هدف و انتظار از ارتباط صمیمانه، شما را در جهت دستیابی به آن هدایت می کند.

■ میزان رضایت مندی خود از رابطه زناشویی تان را ارزیابی کنید

با توجه به امکاناتی که دارید برنامه ریزی درستی داشته باشید تا با کمک یکدیگر رضایت مندی خود را از زندگی زناشویی بالاببرید و هدف تان خوشحال کردن طرف مقابل باشد. متاسفانه بعضی از زن و شوهرها فکر می کنند که ازدواج فقط یک مبادله است و برای به دست آوردن امتیاز بیشتر باید تلاش کنند، در حالیکه فکر کردن به اینکه چگونه می توانید طرف مقابل را خشنود کنید، در رضایتمندی شما هم تاثیر خوبی می گذارد.

■  به طور فعالانه مسئولیت حل تعارض و مشکلات را در روابط نزدیک خود بپذیرید

بسیاری از زن و شوهرهای ناسازگار سعی می کنند، مشکلات را به گردن دیگری بیاندازند. این می تواند به رابطه شما صدمه جدی بزند برای اینکه رابطه سازنده داشته باشید، هرکدام باید بدانید چه کاستی هایی داشته اید و دارید و چه مشکلاتی را بوجود آورده و در جهت رفع آن تلاش کنید.

■  انتظارات خود را مورد ارزیابی قرار دهید

گاهی انتظارات غیر منطقی، رفتارها و واکنش های نادرستی را ایجاد می کند. انتظارات غیر منطقی مثل اینکه " او باید از نیاز من آگاهی داشته باشد". " او هیچ گاه تغییر نمی کند " را تغییر دهید و جملات و انتظارات منطقی را جایگزین آن کنید: مثلا " من با بیان درست خواسته های خود، او را از نیازهایم آگاه می سازم." یا " تغییر به تدریج اتفاق می افتد" یا " تغییر دو طرفه است" انتظارات منطقی، شادی را به همراه دارد.

■  نسبت به حوزه های مطلوب تغییر یکدیگر حساس باشید

گاهی زن و شوهرها به تغییرات مطلوبی که در رفتار یکدیگر به وجود آمده است، کمتر توجه می کنند و این بی توجهی، فرد مقابل را نسبت به تغییر دلسرد می کند. توجه به رفتار و نگرش های تغییر یافته حتی اندک، موجب صمیمیت و دلخوشی همسرتان می شود و او را علاقمندتر و مشتاق تر به تغییر می کند
■ بین جنبه های مثبت و منفی رفتار شریک زندگی خود تعادل برقرار کنید

توجه به نکات مثبت همسر، امیدواری و حس دوست داشتن را ایجاد می کند و مانع سرزنش می شود و از داشتن تفکر منفی در مورد همسر جلوگیری می کند. توجه به جنبه های مثبت همسرتان، ارزش او را برای شما افزایش می دهد و موجب چشم پوشی از رفتارهای منفی او می شود و زمینه ساز گذشت و فداکاری است./ل
زندگیتان سرشار از ارزشمندیالهي قمشه ای
تصور کن یک روز صبح که از خواب بیدار میشی
 ببینی به جز خودت هیچ کس توی دنیا نیست و تو صاحب تمام ثروت زمین هستی
 اون روز چه لباسی می پوشی؟
چه طلایی به خودت آویزون می کنی؟
با چه ماشینی گردش می کنی؟
 کدوم خونه رو برای زندگی انتخاب می کنی؟
شاید یک نصفه روز از هیجان این همه ثروت به وجد بیای اما کم کم می فهمی حقیقت چیه.
 وقتی هیچ کس نیست که احساستو باهاش تقسیم کنی، لباس جدیدتو ببینه.
 برای ماشینت ذوق کنه، باهات بیاد گردش، کنارت غذا بخوره، همه این داشته هات برات پوچه .

دیگه رانندگی با وانت یا پورشه برات فرقی نداره...
 خونه دو هزار متری با 45 متری برات یکی میشه.

طلای 24 عیار توی گردنت خوشحالت نمی کنه..  
همه اسباب شادی هست اما هیچ کدومشون شادت نمی کنه چون کسی نیست که شادیتو باهاش تقسیم کنی.

 اون وقته که می بینی چقدر وجود آدم ها با ارزشه چقدر هر چیزی هر چند کوچیک و ناقص با دیگران بزرگ و با ارزشه.
 شاید حاضر باشی همه دنیا رو بدی اما دوباره آدم ها کنارت باشند......

ما با احساس زنده هستیم نه با اموال.

قدر همدیگه رو بدونیم ...❤️


بازدید:
تاريخ : 1394/09/30
عاشق یا بیمار روانی ؟


‌■ گاهی اوقات دختران و پسران از خود واكنش های افراطی در عشق نشان می دهند  و به معشوق می گويند من بايد با تو ازدواج كنم و در غير اينصورت خود را خواهم كشت !

‌■ اشعار غم انگيز و بسيار پر احساس می نويسند و بارها در حضور معشوق گريه می كنند !

‌■  به جوانان عزيز توصيه می كنيم هميشه چنين حالاتی نشانه از دوست داشتن بيش از حد نيست !

■ در بسياری از مواقع اين گونه رفتارها ناشی از وجود بيماری های روانی است . ممكن است شخص مورد نظر شما از يک بيماری روانی مانند افسردگی رنج ببرد ولي شما رفتار وی را به علاقه بيش از حد نسبت به خودتان تعبير نماييد ولی سر نوشت فوق العاده خطرناك و كسل كننده ای را برای  خود رقم زنيد !

‌■ چرا كه زندگی با يك شخص افسرده و دارای بيماری روانی بسيار مشكل و خسته كننده است!

■ شخص افسرده به راحتي شادی را از زندگی شما سلب می كند و اضطراب و نگرانی اش را به شما منتقل می نمايد !
مواظب خودتان باشیدبازدید:
تاريخ : 1394/09/30


1 – آگاهانه و معقولانه اطمینان یابید كه مردی كه برگزیده‌اید را دوست داشته و می‌خواهید باقی عمر را با وی سپری كنید.بنابر این تا زمانی كه كاملاً متقاعد نشده‌اید كه برای یكدیگر مناسب هستید، اندیشه تعهد و ازدواج نباید به ذهن شما خطور كند. شناخت شما از همسرتان باید به حدی باشد كه قادر به تعیین این موارد باشید كه وی قادر به متعهد شدن می‌باشد. او برخوردار از بسیاری از ویژگی‌ها و صفاتی است كه شما همواره در مرد دلخواه خود جستجو می‌كردید. شخصیت او شما را ملزم به احترام و ستایش می‌گرداند. او قبلاً در آزمون‌ وفاداری، صداقت، راستی و مراعات حال دیگران سربلند بیرون آمده است و آن كه باید مطمئن گردید كه وی شما را حقیقتاً دوست دارد.

2 – همواره همان فردی باشید كه هستید و از ابراز ماهیت واقعی خود بیم نداشته باشید. این شاید مهمترین خصلتی باشد كه مردان در زنان جستجو می‌كنند. 99 درصد از مردان در نظر‌سنجی‌های گوناگون این گونه اظهار داشته‌‌اند كه زنانی كه شخصیت‌شان پس از ازدواج دستخوش تغییر می‌شود در ردیف نخست فهرست علل جدایی‌ها پس از ازدواج آنها قرار می‌گیرند.پافشاری در رفتاری كه در آن زنان به منظور اهمیت بخشیدن به مرد خود، مرتباً با او سازش كرده و از ابراز عقاید و نظرات خود خودداری می‌كنند و یا به لطیفه‌های بی‌مزه او می‌خندند، هیچ‌گاه نتیجه‌بخش نخواهد بود. بنابراین خویشتن حقیقی خود باشید و همواره مراقب باشید شاید مرد شما در حال امتحان كردن شماست.

3 – به او نشان دهید كه استقلال دارید. مردان از زنانی كه به عقب تكیه می‌دهند و منتظر می‌مانند تا مرد آنها تمام امور زندگی آنها را به دست گیرد، بیزار هستند. نشان دهید با آن كه شما از ایده‌های او استقبال می‌كنید، بدون او نیز توانایی به انجام رسانیدن كارها را دارید.هر گاه برنامه خرید خانه‌ای را در سر دارید آن را به پس از ازدواج خود موكول نسازید. زیرا این عمل موجب می‌شود مرد این گونه برداشت كند كه شما شخصیت مستقلی ندارید.

4 – به او نشان دهید كه فردی مهربان و دوست‌ داشتنی هستید. شاید شگفت‌‌انگیز به نظر آید: یك مرد به دختری نیاز دارد كه او را دوست داشته و خود نیز دوست داشتنی باشد. به همان میزان كه استقلال فردی به زنان قدرت می‌بخشد به همان میزان نیز عدم توانایی آنها در سازگاری، مردان را دلسرد می‌كند.مردان این گونه زنان را بی‌احساس، بی‌عاطفه و ناتوان در عشق‌ورزی تلقی می‌كنند. بنابراین همان طور كه زنان نیاز دارند استقلال فردی خود را به مردان نشان دهند باید مشخص كنند كه دارای میل وافری برای قسمت كردن عشق خود با مرد زندگی‌شان هستند.

5 – نشان دهید كه او را دوست دارید. علاقه‌مندی به خویشتن حقیقی او نه برای آنچه او می‌تواند برای شما فراهم آورد. بسیاری از مردان در پاسخ به این پرسش كه چه چیزی پیش از ازدواج برای آنها حائز اهمیت است، پاسخ داده‌اند كه: اطمینان یافتن از آن كه دختر مورد علاقه آنها را دوست داشته باشد برای آنچه كه هستند و نه وسیله‌ای برای دستیابی به هدف.هیچ مردی دوست ندارد احساس كند كه دختر مورد علاقه‌اش به این علت او را برگزیده‌ كه: او یك تأمین‌‌كننده معیشت مناسب، یك شهروند نمونه و یا حتی یك پدر خوب بالقوه است. تمام این مسائل برای مردان اهمیت دارد اما یك مرد زمانی كه متوجه می‌شود یك دختر به این علت او را برگزیده كه او بهترین دوست او بوده است بسیار خرسند می‌شود.دختری كه همواره در كنار همسر خود باقی بماند صرف نظر از موقعیت و اوضاع مرد خود اما چگونه می‌تواند به این امر نائل آید؟ به زندگی او علاقه نشان دهید همچنین به علاقه‌مندی‌ها و ارزش‌هایی كه او در زندگی قائل است. درباره شغلش صحبت كنید اما بیشتر به جنبه‌های معنوی و بالندگی شخصیتی آن توجه كنید و نه به درآمد و منافع مالی آن. از خصوصیات نیك شخصیتی و اخلاقی او سخن گویید.

6 – برای آن كه او را به دنبال خود بكشانید برایش نقش بازی نكنید. مردان كاملاً از بازی‌هایی كه زنان به آنها روی می‌آورند تا توجه مردان را جلب خود سازند آگاهند. حتی ممكن است مردان اغواگردیده و برای پیروزی در بازی‌های شما به هر عملی دست بزنند. اما هیچ‌گاه متعهد به شما نخواهند شد.البته عده معدودی هم بر این باورند هم صحبت شدن با دیگران برای برانگیختن حس حسادت ممكن است برای مدت كوتاهی كار‌ساز باشد. اما او چگونه می‌تواند به شما اعتماد كند؟ هنگامی كه شما را دسیسه‌گر بپندارد؟ حتی اگر شیفته شما باشد. هنگامی كه كوچكترین شبهه‌ای در اعتماد و صداقت شما داشته باشد از متعهد شدن هراس خواهد داشت.

7 – نشان دهید كه قصد تغییر دادن او را در سر ندارید. هر گاه یك مرد احساس كند كه تعهد به یك دختر و ازدواج با او سبب به وجود آمدن تغییرات عمده و اساسی در سبك زندگی او می‌شود، سرسختانه‌ برای متعهد شدن از خود مقاومت نشان خواهد داد. حتی اگر عاشق آن دختر باشد.نشان دهید كه قادر به سازش با او هستید. نشان دهید از آن كه او بدون حضور شما برای تماشای فوتبال یك شب را با دوستان خود بگذارند، اعتراضی ندارید، كاری نكنید كه احساس كند اكنون باید از وقت خود كمال استفاده را ببرد. زیرا زندگی او پس از ازدواج تغییر خواهد كرد
8 – به ظاهر خود اهمیت دهید. این بدین مفهوم نیست كه شما مانند یك مدل قدم برداشته و یا لباس بپوشید. اما تا حدودی به ظاهر خود برسید. لباسی به تن كنید كه بیانگر بهترین صفات شما و برازنده شما باشد. با اعتماد به نفس حركت كرده و رفتار كنید.

9 – طوری وانمود نكنید كه برای ازدواج شتابزده‌اید، ممكن است شما تصور كنید او تاكنون وقت زیادی را برای تصمیم‌گیری در مورد شما سپری كرده است. اما آرامش خود را حفظ كنید! این ممكن است خبر نویدبخشی باشد. ممكن است او می‌خواهد مطمئن شود كه یك تصمیم معقول و صحیح اتخاذ كرده است.خود را شتابزده و ناشكیبا نشان ندهید. با خیال آسوده به زندگی روزمره و عادی خود ادامه دهید. هیچ‌گاه به یك مرد پیشنهاد ندهید كه به ملاقات والدین شما بیاید و یا بالعكس. مگر آن كه خود خواهان باشد. بهتر است اجازه دهید این تصمیم را خود اتخاذ كنند.

به خاطر داشته باشید هدف شما فراهم آوردن اطلاعات مورد نیاز برای اتخاذ تصمیم است. ضمن این كه فضا و فرصت كافی و مورد نیاز را نیز در اختیار او قرار دهید./لبازدید:
تاريخ : 1394/09/29
هیچوقت در زندگی تان به خاطر احساس ترس عقب ننشینید.
همه ما بارها این جمله را شنیده ایم که بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد چیست؟
مثلاً اینکه بمیرید؟
اما مرگ بدترین اتفاقی که ممکن است برایتان رخ دهد نیست...
بدترین اتفاق در زندگی این است که اجازه دهید در عین زنده بودن، از درون بمیرید.


بازدید:
تاريخ : 1394/09/29
مغز آلبرت انشتین همچنان یکی از موضوعات جالب برای تحقیق و مطالعه دانشمندان بوده است. زیرا وی یکی از سرشناسترین نوابغ قرن بیستم شناخته می شود.
۷ ساعت پس از مرگ آلبرت در سال ۱۹۵۵، مغز آلبرت بدون اجازه از خانواده اش توسط Thomas Stoltz Harvey بیرون آورده شد.”هاروی” مغز آلبرت را به خانه اش برد و آنرا داخل یک ظرف شیشه ای دهان گشاد نگهداری کرد، هر چند او بعد بدلیل انجام این کار از محل کارش که مخصوص تشریح اجساد بود اخراج شد.
چند سال بعد،”هاروی” از Hans پسر بزرگ آلبرت برای مطالعه و بررسی مغز پدرش اجازه گرفت و تکه‌هائی از مغز آلبرت را برای دانشمندان مختلف در سرتاسر دنیا فرستاد. یکی از این دانشمندان به نام Marian Diamond بود که در دانشگاه UC Berkeley  بود.


 

او با مطالعه قسمتی از مغز آلبرت متوجه شد که در مغز او در مقایسه با یک شخص نرمال، بطور قابل توجهی سلولهای گلیال که مسئول ترکیب کردن و مرتب کردن اطلاعات هست وجود دارد.

در مطالعه دیگر پروفسور ساندرا ویتسون فهمید که مغز آلبرت دارای کمبود یک چین خاصی از مغزش است که شکاف Sylvian نامیده می‌شود. ویتلسون مشاهده کرد که این استخوان بندی غیر معمول اجازه می‌دهد به اعصابها در مغز آلبرت که بهتر با دیگران رابطه برقرار کند.
نتایج مطالعه دیگری نشان می‌داد که در مغز آلبرت بزرگی آویختگی جداری زیرین که اغلب درگیر توانائی‌های ریاضیات هست، بیشتر از انسانهای معمولی بود.

سرکوب عواطف سلامت را به خطر می اندازد:

شخصی که مرتباً واکنش های عاطفی خود را سرکوب می کند ، سریعتر بیمار می شود.حتی می توان این فرضیه را نیز مطرح کرد که اگر مردان به طورِ متوسط هفت سال کمتر از زنان عمر می کنند ، به این خاطر است که کمتر از راهِ گفتگو، عواطف و احساساتِ خود را ابراز می کنند .سکوت به هنگامِ تحملِ مشکلات، برای مردان صفتی ممتاز محسوب می شود!

به این دلیل ابراز وجودِ خلاق از جمله شیوه های مهم درمان است،ابرازِ وجود امکان می دهد که افکار و عواطف به جریان بیفتند و ابن بخشی از درمان است.از شخصِ افسرده بخواهید وضعِ خود را نقاشی کند یا شعری درباره ی با آن بسراید،فوراً حالش بهتر می شود.اولاً به این دلیل که به جایِ آن که در افسردگی خود فرو برود ، آن را به عینیت در می آورد و خود را بیرون می ریزد.ثانیاً ابراز نظر او را در جریان زندگی قرار می دهد و همین اقدام نوعی بازگشت به زندگی خواهد بود.وقتی درجا می زنیم و متوقفیم ،در واقع خلافِ جریانِ زندگی عمل می کنیم.

اقدام به ابراز وجود قبل از هر چیز به دلیل آن که یک حرکت است،جریان حیاتی را تسهیل می کند.به همین دلیل هم مشاهد شده که در بعضی موارد ، تغییر محیط اجتماعی یا کاری می تواند آثارِ مفیدی در رفعِ افسردگی داشته باشد.حرکت یا تغییر ،همان قانونِ موجودیتِ ماست.

بخشی از کتابِ « کتاب قربانی دیگرانیم و جلاد خویش (کالبد شکافی روان شناختی اسطوره ی ایزیس و ازیریس)
انتشارات : کاروان

بازدید:
تاريخ : 1394/09/28
تا زمانی که برای خوب زندگی نکردنتان به دلیلی خارج از خود می‌گردید،هیچ تغییر مثبتی در زندگیتان رخ نخواهد داد.

 اگر روی صندلی قربانی نشسته اید و علل بدبختی تان را شوهر نادان ،رئیس بداخلاق ، عوامل بد ژنتیکی و وسواسی شدید میدانید و مسئولیتهای خود را به گردن دیگران می اندازید ، شما در وضعیتی هستید که از آن رهایی نخواهید داشت و به بن بست رسیده اید. مگر اینکه صندلی خود را عوض کرده روی صندلی مسئول بنشینید.

شما وفقط شما مسئول اوضاع تعیین کننده ی زندگیتان هستید و تنها شما توان تغییر آن را دارید. حتی اگر تحت فشار دیگران و موانع خارج از خود هستید باز هم حق استفاده از انتخاب های مختلف را دارید و می‌توانید فرصت پیدا کردن راههای متفاوت برای مواجهه با آن موانع را به خود بدهید.

آروین یالوم / خیره به خورشیداز بیشتر مراجعه کنندگان می پرسم:«دقیقا از چه چیز مرگ می ترسید؟» پاسخهای مختلفی که به این پرسش می دهند، غالبا به درمان سرعت می بخشد. پاسخ جولیا «همه کارهایی که انجام نداده ام» به جانمایه ای اشاره می کند که برای همه آنهایی که به مرگ می اندیشند یا با آن روبرو می شوند اهمیت دارد: رابطه دوجانبه بین ترس از مرگ و حس زندگی نازیسته.
به عبارت دیگر هرچه از زندگی کمتر بهره برده باشید، اضطراب مرگ بیشتر است. در تجربه کامل زندگی، هرچه بیشتر ناکام مانده باشید، بیشتر از مرگ خواهید ترسید. نیچه این عقیده را با قوت تمام در دو نکته کوتاه بیان کرده است:«زندگی ات را به کمال برسان و به موقع بمیر.» همان طور که زوربای یونانی با گفتن این حرف تاکید کرده است:«برای مرگ چیزی جز قلعه ای ویران به جا نگذار» و سارتر در زندگی نامه خودنوشتش آورده: «آرام آرام به آخر کارم نزدیک می شدم... یقین داشتم که آخرین تپشهای قلبم در آخرین صفحه های کارم ثبت می شود و مرگ فقط مردی مرده را درخواهد یافت.»

 اروین یالوم

نیچه می گوید این وظیفه انسان نمو یافته است که به سرنوشت خویش، ژرف بنگرد. او می دانست که نگاه ژرف، اغلب موجب درد است، ولی باور داشت که باید خود را برای تحمل رنج حقیقت بپروریم. خیره شدن به حقیقت آسان نیست. نیچه نوشته است:«این کار همواره چشم انسان را می آزارد و در پایان، بیش از آنچه می خواسته، می یابد.» در نهایت، نجات بخش بزرگ همانا رنج است که به ما رخصت می دهد ژرف ترین ژرفاهای مان را بیابیم. دومین جمله ماندگار او این است که: «آن چه مرا نکشد، قوی ترم می سازد»
...
دیوید یالوم

به ندرت پیش می آید همکاران روان درمانگرم از فقدان معنا در زندگی شان شکایت کنند. زندگی یک روان درمانگر سراسر خدمت است، خدمتی که در آن هر روز از خواست های شخصی مان می گذریم تا به نیازهای دیگری پاسخ دهیم و به رشد دیگری چشم بدوزیم. ما لذت را نه فقط در جریان رشد بیمارمان، که همچنین در موجی می یابیم که بیمار ایجاد می کند؛ تأثیر مثبتی که بیمار بر زندگی اطرافیانش می نهد.
این امتیازی خارق العاده است و نیز رضایتی خارق العاده.

"اروین یالوم؛ هنر درمان"

‎زن چهل و چهار ساله ای که پزشک مسئول و با وجدانی بود، یک روز بعد از ظهر هنگام دعوا با همسرش کنترل از دستش خارج شد و ظرف ها را به سمت دیوار پرت کرد.

‎وقتی دو روز بعد از این ماجرا به من مراجعه کرد، به نظر می رسید شدیداً افسرده است و احساس گناه می کند. می خواستم به او دلداری بدهم و گفتم اینکه آدم گاهی کنترلش را از دست بدهد فاجعه نیست. ولی حرف مرا قطع کرد و گفت: «نه من احساس گناه نمی کنم، ولی پشیمانم که چرا تا چهل و چهار سالگی صبر کردم تا احساسات واقعی ام را نشان دهم».

‎دژخیم عشق ............
دکتر اروین یالوم

اکثر رنج های ما ناشی از این است که با خواسته ها و تمایلات برانگیخته میشویم و بعد،وقتی خواسته برآورده می شود از لحظه ارضای آن لذت می بریم. لحظه ای که خیلی زود تبدیل به دلزدگی و کسالت میشود و سپس این دلزدگی با بروز و سر برآوردن خواسته ای دیگر متوقف می شود.

این چرخه خواستن مداوم ، ارضای لحظه ای ، دلزدگی و خواسته بعدی بیماری بشر در این جهان است.


کتاب "درمان شوپنهاور"
اروین یالوم
ترجمه از حمید طوفانیمرد فقیرى بود که همسرش از ماست کره مى گرفت و او آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت ، آن زن کره ها را به صورت توپ های یک کیلویى در می آورد. مرد آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت و در مقابل مایحتاج خانه را مى خرید. روزى مرد بقال به اندازه کره ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند. هنگامى که آنها را وزن کرد، اندازه هر کره ۹۰۰ گرم بود. او از مرد فقیر عصبانى شد و روز بعد به مرد فقیر گفت:
 دیگر از تو کره نمى خرم، تو کره را به عنوان یک کیلو به من مى فروختى در حالى که وزن آن ۹۰۰ گرم است. مرد فقیر ناراحت شد و سرش را پایین انداخت و گفت: ما ترازویی نداریم ؛ بنابراین یک کیلو شکر از شما خریدیم و آن یک کیلو شکر شما را به عنوان وزنه قرار دادیم. مرد بقال از شرمندگی نمیدانست چه بگوید.
یقین داشته باش که: به اندازه خودت برای تو اندازه گرفته می شود..


بازدید:
تاريخ : 1394/09/28
عروسکی که در پنج سالگی خراب شد و کلی غصه اش را خوردیم، در ده سالگی دیگر اصلا مهم نیست. نمره امتحانی که در دبیرستان کم شدیم و آنقدر به خاطرش اشک ریختیم و روزگارمان را تلخ کرد در دوران دانشگاه هیچ اهمیتی ندارد و کلا فراموش شده است. آدمی که در اولین سال دانشگاه آنقدر به خاطرش غصه خوردیم و اشک ریختیم و بعد فهمیدیم ارزشش را نداشته و دنیایمان ویران شد، در سی سالگی تبدیل به غباری از یک خاطره دور دور دور شده که حتی ناراحتمان هم نمیکند.

و چکی که برای پاس کردنش در سی سالگی آنقدر استرس و بی خوابی کشیدیم، در چهل سالگی یک کاغذ پاره بی ارزش و فراموش شده است. پس یقین داشته باش که مشکل امروزت، اینقدرها هم که فکر میکنی بزرگ نیست. این یکی هم حل می شود. میگذرد و تمام می شود. غصه خوردن برای این یکی هم همان قدر احمقانه است که درسی سالگی برای خراب شدن عروسک پنج سالگی ات غصه بخوری!!!!!
 همه مشکلات،همان عروسک پنج سالگی است...شک نکن!!

بازدید:
تاريخ : 1394/09/26


با توجه به درخواست کاربران عزیز مبنی بر نمایش نظرات، بنده قسمت نظرات را بدون تایید مدیر باز گذاشتم . لذا از عزیزان خواهشمندم که در این قسمت از مطرح کردن سوالات مربوط به مشاوره فردی یا خانوادگی خودداری کنند و سوالات خود را از قسمت تماس با مدیر به ایمیل وبلاگ ارسال کنند قابل ذکر است تعدادی از سوالات مطرح شده تا این تاریخ حذف گردید.

موفق و پیروز باشید

بازدید:
تاريخ : 1394/09/26
نکات مهم در زندگی زناشویی ...


•در خانه خود خشك و بي روح نباشيد، بلكه زندگي زناشويي را با بذله گويي و شوخ طبعي لذّت بخش كنيد.

•قضايا را تنها، از نظر خود ننگريد، بلكه گاهي خود را به جاي همسرتان گذارده و ملاحظه كنيدكه چگونه نظري داريد.

•در مواقعي كه مهمان داريد، با همسرتان جنگ و جدال نكنيد، بلكه براي همسرتان شخصيت قائل شويد.

•به هيچ علت و عذري به همسرتان دروغ نگوييد، زيرا با اولين دروغ، ريشه اعتماد او به شما سست مي شودو از ان به بعد، به راستگويي هاي شما اعتماد نخواهد كرد.

•محيط خانه كه قلمرو حكمفرمايي زن است، هر قدر از لحاظ نظم و انظباط بهنر و كاملتر باشد نه تنها در تأمين رفاه شخص زن تأثير دارد، بلكه شوهر را نيز به نوبه ي خود تحت تأثير قرار مي دهد.

•در زندگي زناشويي براي هر امري وقتي معين كنيد و هميشه آن كار را در وقت خود انجام دهيد.

•همسر خود را از كم و كيف و چگونگي كار و شغل خود بي خبر نگذاريد، چه بسا در مواردي بتواند مشكلي را كه حل آن در نظر شما آسان نبوده را رفع نموده وراهنمايي نمايد.

•اگر به بيماري خاصي مبتلا شديد، به همسرتان (خانمتان) عذاب ندهيد، زيرا او تقصيري ندارد.او تا بتواند، در پرستاري شما غفلت نمي كند، بنابراين مستحق تندخويي درشما نيست.

•همسر شما مانند ديگران، استحقاق احترام دارد و هرگونه احترامي كه نسبت به او شود، موجب خرسندي خواهد بود.

•در هنگام صحبت با همسر خويش، از روي تحكّم سخن نرانيد و سلطه جو نباشيد.

•فراموش نكنيد كه يك همسر تا پايان حيات، آرزومند محبت و نوازش است. تا مي توانيد اين نكته را در نظر داشته و از محبت همسر خويش غفلت نكنيد.

•گمان مبريد كه يك زندگي زناشويي هميشه بايد با آرمش همراه باشدو تناقضي پيش نيايد. هيچ يك از شما زن وشوهر، كمال مطلق نيستيد. بنابراين اجازه بدهيد احساسات چه خوب يا بد، اظهار شوند.

•هميشه عشق و مهر ولطف را از همسر خود متوقع نباشيد، خود شما هم سهم خود را بپردازيد.

•گمان مبريد كه با ازدواج، خانه دار بي اجرتي را استخدام كرده ايد. اگر او، فلسفه همسري با شما را روي اين زمينه حساب كند، به فكر خواهد افتاد كه در جاي ديگر اجرت بيشتري به او مي دهند.•اگر رفتار همسرتان موافق معيار هاي اجتماعي نيست، او را تحقير نكنيد به زبان لطف و محبت به او متذكر شويد. مطمئن باشيد كه مي پذيرد.

•از اينكه خانم شما از سوسك مي ترسد، او را مسخره نكنيد. چه بسا در بسياري موارد ديگر، او در شجاعت دست كمي از شما نداشته باشد.

•اگر احياناً نقص جسماني در همسرتان ديديد، كمال باطن با ارزش تر از كمال ظاهر است. پس باطن و اخلاق خوب وي را ستايش كنيد.

•نظر و سليقه همسرتان را از لحاظ رقابت، رد نكنيد بلكه با عقل و منطق بسنجيدو اگر درست يافتيد، بپذيريد، در غير اينصورت با زبان محبت او را متقاعد سازيد.

•حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نكنيد، زيرا ممكن است او از راه ديگري مطلع شودو ناگوارتر از آنچه واقعيت دارد،تصور كند و رنج ببرد.

•نگذاريد عادت سكوت بر زندگي شما غلبه كند. از صحبت با خانواده خودداري نكنيد.


•هميشه كار را از همسرتان متوقع نباشيد، خودتان نيز تا مي توانيد در خدمات خانه شركت و با او كمك و همراهي نماييد.

•از تمجيد و تحسين همسرتان مضايقه نكنيد، خواه از جهت داشتن حسن سليقه در انتخاب لباس باشد يا به علت موفقيتهاي روزانه زندگي.•اين نكته را دقيقاًدر نظر داشته باشيدكه چيزهاي كوچك زندگي است كه چون جمع گردند، منفجر مي شوند. بنابراين از حسادتهاي جزيي از خودخواهي هاي جزيي، از تحريكات،اوقات تلخي ها، انتقاد و كنايه ها خودداري كنيد.

•نقاط ضعف همسرتان را بزرگ نكنيد، او هم انسان است اگر توانا باشيد مي توانيد با حسن تدبيراين نقاط ضعف را رفع كنيد.

•تا آنجا كه امكان دارد، نگذاريد افسردگي و ناراحتي بر شما غلبه كند، زيرا تأثيرش در روح همسرتان صد چندان خواهد بود.

•همسرتان نيز مانند شما داراي دوستان وآشنايان است كه معاشرت با آنها در تسهيل زندگي او و شما بسيارمؤثر است.

•به عذر اينكه همسرتان نمي داند، تمام امور مالي را به عهده ي خود نگيريد و اجازه دهيد كه او هم در اموري دخالت كند و در صورتي كه نداند، بر اثر تجربه مي آموزد.

•در بدو ورود به زندگي زناشويي، اصل مسلمي كه بايد در نظر داشته باشيد اين است كه سرنوشت خوب و بد زندگي منوط و مشروط به سوء يا حسن اداره ي شماست.

•فكر نكنيد كه همسرتان به جز پول به چيز ديگري نمي انديشد،پول مايه تمام خوشبختي نيست،ولي بي پولي هم، مايه كمال بدبختي است.

•در طرز اداره ي خانه، در كار همسرتان مداخله نكنيد. هيچ چيز بيش از اين او را ناراحت نخواهد كرد.

•بعد از اينكه اوقات روز را در خارج از منزل گذرانديد، از گردش باهمسر خود، خودداري نكنيد، زيرا او نيازمند تنوع و تفريح است../ل
زندگی تان سرشار از مهربانی
بازدید:
تاريخ : 1394/09/25
تفاوت آدمهاوانسانها!

آدم‌ها!...زندگی می‌کنند!!
انسان‌ها!...زیبا زندگی میکنند!!...
آدم‌ها!...میشنوند!!
انسانها!...گوش میدهند!!....
آدم‌ها!...میبینند!
انسانها!...عاشقانه نگاه میکنند!!...
آدم‌ها!...درفکر خودشان هستند!
انسانها!...بدیگران هم فکر میکنند!!...
آدم‌ها!...میخواهند شاد باشند!
انسانها!. میخواهند شاد کنند!!...
آدم‌ها!...اسم اشرف مخلوقات را دارند!
انسانها!...اعمال اشرف مخلوقات را انجام میدهند!!...
آدم‌ها!...انتخاب کرده‌اند که آدم بمانند!
انسان‌ها!...تغییر کردن را پذیرفته‌اندتا انسان شدند!!...
آدم‌ها!...میتوانندانسان شوند!
انسانها!...درابتدا آدم بودند!!...
آدم‌ها!...آدمند!
انسانها!...انسانند!!...اما
آدمها و انسانها!...هردوحق انتخاب دارند!...اینکه آدم باشند یا انسان!...انتخاب با خودشان است!!....
نیاز نیست انسان بزرگی باشیم!...انسان بودن خود نهایتِ بزرگیست!!...
واینست تفاوت انسان بودن و آدم بودن!!..
    
وقتی‌ انسانها عزت کلامشان را از دست میدهند

● وقتی‌ انسانها عزت کلامشان را از دست میدهند دست به فریب کاری یا شایعه سازی می‌زنند . وقتی‌ که حسادت میکنند ، با دروغ گفتن و سعی‌ در اثبات اینکه شما‌ را فردی اشتباهی جلوه بدهند می خواهند خودشان را توجیه کنند

● هر چقدر این رفتار را بیشتر انجام می دهند حالشان بدتر میشود ، اما به اینکار ادامه میدهند و دروغ هایشان استادانه تر و بیشتر می‌شود و البته حالشان هم بد تر … به مرور آنها از شما متنفر می شوند ، و برای اثبات حرفهایشان باید همدستان بیشتری پیدا کنند ، اما هنوز و همچنان احساس بدی دارند

● اگر این افراد از همان ابتدا مسئولانه رفتار میکردند و بدگویی ، دروغ ، افکار بد و نداشتن عزت کلامشان را میپذیرفتند ، از اتلاف وقت ، انرژی ، مصرف دارو ، الکل ، ویزیت پزشکان متعدد ، از دست دادن فرصتهای شغلی و روابط جلوگیری می کردند …

● اما به جای آن ، این افراد بیشتر زمانشان را صرف بد گویی کردن، متهم کردن و حتی از آدمهای معروف نقل قول کردن ( چون خودشان ذهنی ندارند که بتوانند با ان فکر کنند) می کنند

● چطور می شود که شما روزانه یک لیوان سمّ میخورید و آرزو کنید شخص دیگری بمیرد . آیا واقعا به او آسیبی خواهد رسید؟

بازدید:
تاريخ : 1394/09/25
نیازهای احساسی زن و مرد....


زن به توجه و مرد به اعتماد و اطمینان نیاز دارد:

وقتی مردی به احساسات یک زن علاقه نشان می دهد و صمیمانه برای او آرزوی سعادت و خوشبختی می کند، زن احساس می کند که کسی او را دوست دارد و به او مهر می ورزد.

اعتماد داشتن به یک مرد باور کردن این نکته است که او بیشترین تلاش خود را برای سعادت شریک زندگیش به عمل می آورد.

زن به درک شدن و مرد به پذیرفته شدن احتیاج دارد:

وقتی مردی با برخورد همدلانه به زنی که احساسات خود را بیان می کند، گوش فرا دهد، زن احساس می کند که همسرش پیام او را دریافت کرده و بنابراین درک شده است.

وقتی زن، مردی را بپذیرد، به او اعتماد می کند تا برای بهبود خود قدم بردارد.

وقتی مردی احساس می کند که مورد پذیرش واقع شده، با راحتی بیشتری می تواند به سخنان زن مورد علاقه اش گوش فرا دهد و درک شدنی را که او به آن نیاز دارد و شایسته آن است به او ارزانی دارد.

زن به احترام و مرد به قدردانی نیاز دارد:

وقتی مردی در برخورد با یک زن به گونه ای رفتار می کند که حق و حقوق، خواسته ها و نیازهای او را تصدیق می کند، زن احساس می کند که مورد احترام واقع شده است.

وقتی زن احساس احترام می کند بسیار راحت تر از مرد تشکر و قدردانی می نماید و این چیزی است که مرد به شدت به آن نیاز دارد. وقتی از مردی قدردانی می شود او متقابلا به زنش احترام بیشتری می گذارد.


زن به صمیمیت و مرد به تحسین شدن نیاز دارد:

وقتی مرد به نیازهای همسرش اولویت می دهد و با افتخار خود را متعهد می سازد که خواسته ای او را برآورده سازد، چهارمین نیاز عشقی او برآورده می شود.

تحسین کردن مرد مستلزم تصدیق و تایید و خشنودی زن است. مرد وقتی احساس می کند مورد تحسین واقع شده که زن با رضایت خاطر به ویژگیهای منحصر به فرد، به استعدادها، خلق و خو و به توانایی و مقاومت و استحکام او بها بدهد.

وقتی مرد احساس کند که تحسین می شود به اندازه کافی احساس امنیت می کند تا خود را وقف زن مورد علاقه اش بکند و در مقام ستایش از او برآید.
 

زن به اعتبار و مرد به تایید نیاز دارد:

وقتی مرد با احساسات و خواسته های زن مبارزه نمی کند و به جای آن بر این احساسات و خواسته ها مهر تایید می زند، زن احساس می کند که او را دوست دارند زیرا پنجمین نیاز عشقی او برآورده می شود.

هر مرد در اعماق وجود خود می خواهد در نظر همسرش چون قهرمانی ارزشمند به نظر برسد.

تنها تایید زن است که می تواند مرد را به خواسته های خود برساند. وقتی زن مرد را تایید می کند، نشان می دهد که به تواناییها و قابلیتهای او اطمینان دارد.

مردی که تایید و تصدیق می شود راحت تر می تواند بر احساسات زن مورد علاقه خود مهر تایید بزند.

زن به قوت قلب و مرد به تشویق نیاز دارد:

وقتی مردی نشان می دهد که به همسرش علاقمند است، او را درک می کند و برایش فداکاری می کند، نیاز اولیه زن که خواهان قوت قلب است برآورده می شود.

مرد باید به خاطر داشته باشد که بارها و بارها به او تضمین مجدد بدهد. وقتی زن به شوهرش اعتماد می کند و از او قدرشناسی می نماید، مرد به این نتیجه می رسد که به جایگاهی که می خواهد رسیده است.
برای مرد از همه مهمتر این است که این نیاز عشقی او برآورده شود./ل

بازدید:
تاريخ : 1394/09/25
تمرین شاد بودن

چگونه این کار را انجام دهیم ؟ چن چهار فعالیت ساده را پیشنهاد می کند که به وسیله آنها می توان مغز را آموزش داد تا به پدیده ها نگاه مثبت تری داشته باشد:

جست وجوی روزانه برای سه نکته مثبت
 در پایان هر روز از سه اتفاق خوبی که آن روز برای شما رخ داده است، فهرست تهیه کنید و درباره عوامل رخ دادن این اتفاقات تامل کنید. اتفاقات خوب می توانند هرچیزی باشند، دیدن یک دوست قدیمی، نکته جالبی که یکی از همکاران در محل کار تعریف می کند یا حتی یک غروب آفتاب زیبا. ثابت شده است که جشن گرفتن موفقیت های کوچک باعث افزایش انگیزه و شعله ور شدن شادی می شود. ثبت روزانه اتفاقات خوشایند باعث می شود که احساس بهتری داشته باشید و وقایع بهتری برای شما رخ دهند.

 روزانه از یک نفر تقدیر کنید
این روش را خیلی دوست دارم. برای داشتن چیزهای خوبی که به دست می آورید باید آنها را تشخیص دهید و اجازه دهید که دیگران هم بدانند که آن موضوع برای شما هم اهمیت دارد و شما متوجه آن شده اید. زمان بگذارید و از تلاش یک نفر از اقوام یا دوستان تان در برابر دیگران تشکر یا تمجید کنید. یک روش دیگر ارسال ایمیل های روزانه برای یک شخص است. آن شخص می تواند معلم قدیمی مدرسه شما باشد که زمانی به شما نصیحت ارزشمندی کرده است و اکنون هر روز از آن سپاسگزاری می کنید. از خودتان شجاعت نشان دهید و از یک همکار یا حتی کسی که فقط یکبار او را ملاقات کرده اید، تشکر کنید.

 یک کار نیک انجام دهید
 انجام کارهای نیک (حتی کار کوچکی مانند آوردن لبخند بر لبان یک نفر در محل کار) باعث افزایش سطح خوشحالی می شود. متوقف کردن انجام کاری که انرژی فکری زیادی لازم دارد این قدرت را به شما می دهد که از حلقه منفی نگری خارج شوید. سعی کنید کارهای خوب کوچک شما محسوس باشند؛ مثلا خرید یک فنجان قهوه برای کسی.

مراقب ذهن تان باشید
 تمرکز یعنی توجه داشتن به زمان حال بدون قضاوت درباره آن، باز کردن درهای آگاهی و رها کردن ذهن فرا تر از محدودیت های منفی که می تواند به برقراری تعادل و مثبت دیدن تصاویر پیرامون کمک کند./ل

نشانه های عشق شدید مردان به زنان


در زندگي همه ما بارها پيش آمده كه از خودمان مي‌پرسيم آيا همسرم يا نامزدم مرا واقعا دوست دارد؟ اما رسيدن به پاسخ اين سؤال براي خيلي از ما دشوار است. آقايان بيشتر با رفتارهاي‌شان به شما نشان مي‌دهند كه چقدر شما را دوست دارند.

حس محبت و دوست داشتن يك وديعه الهي است كه در وجود همه انسان‌ها قرار داده شده و هر كسي بنا بر شخصيتي كه دارد اين حس را به گونه‌اي متفاوت بروز مي‌دهد. در زندگي همه ما بارها پيش آمده كه از خودمان مي‌پرسيم آيا همسرم يا نامزدم مرا واقعا دوست دارد؟ اما رسيدن به پاسخ اين سؤال براي خيلي از ما دشوار است چون اخلاقيات آقايان و بروز احساسات دروني‌شان در بيشتر مواقع با خانم‌ها متفاوت است و بالطبع نشانه‌هاي دوست داشتن و ابراز علاقه براي مردان شباهتي به روش‌هاي زنان ندارد. برخي ويژگي‌ها به صورت ذاتي در وجود انسان‌ها قرار دارد كه البته بنابر شرايط حاكم بر محيط زندگي شكلي به خود مي‌گيرد. به هر حال هيچ‌وقت اين موضوع را فراموش نكنيد كه هر انساني روش منحصربه‌فردي براي ابراز علاقه دارد و نمي‌توان توقع داشت كه مردها هم مانند زنان احساسات‌شان به راحتي روي زبا‌ن‌شان بچرخد. آقايان بيشتر با رفتارهاي‌شان به شما نشان مي‌دهند كه چقدر به شما اهميت مي‌دهند و چقدر شما را دوست دارند.

چقـدر همسـرتان را مي‌شناسيد؟
مهم‌‌ترين نكته‌اي كه بايد در اين قسمت به آن توجه كنيد اين است كه از خودتان بپرسيد چقدر همسرتان را مي‌شناسيد و تا چه حد به روحيات او آشنايي داريد. هرچه شناخت شما نسبت به همسرتان بيشتر باشد مي‌توانيد به ميزان علاقه او نسبت به خودتان پي ببريد پيش از هر چيز بايد چند اصل را به خاطر بسپاريد.

1. مردان به طور ذاتي داراي ويژگي‌ حامي و پشتيبان بودن هستند و به همين دليل هرچه ميزان علاقه‌اي كه به شما دارند بيشتر باشد سعي مي‌كنند از شما حمايت كنند اما فراموش نكنيد كه نحوه حمايت مردان از خانواده با نحوه حمايت زنان كاملا متفاوت است.

2. هيچ‌وقت راجع به مردي قضاوت نكنيد چون اصولا زن‌ها وقتي مي‌خواهند درباره موضوعي قضاوت كنند خودشان را جاي آن شخص يا آن موقعيت قرار مي‌دهند در صورتي كه اين روش اصلا صحيح نيست.

3. سعي كنيد پيش از اينكه صفتي را به همسرتان نسبت دهيد دليل كاري را كه انجام داده جويا شويد با اين كار مي‌توانيد او را بهتر درك كنيد ضمن اينكه با نسبت دادن صفتي خاص به همسرتان دردي از شما دوا نخواهد شد./ل

بازدید:
تاريخ : 1394/09/24
حس ششم زنانه
حس بویایی نیست ،
اما می تواند
عطر حضور یک زن را
در خاطرات نزدیک تو احساس کند .

حس ششم زنانه ،
حس چشایی نیست،
اما می تواند بفهمد ،
طعم کدام " دوستت دارم "
زیر زبانت مزه کرده است .

حس ششم زنانه ،
حس لامسه نیست .
اما گرمای دست کسی را غیر خودش ،
در دستهایی که مدتهاست برایش سرد شده ،
خوب احساس می کند .

حس ششم زنانه ،
حس شنوایی هم نیست .
اما می تواند کوچکترین نجوای محبتی را
که زیر گوشت خوانده شده ، بشنود .

حس ششم زنانه،
حس بینایی نیست .
اما چشم بسته هم می تواند ببیند ،
قلبت دارد برای چه اسمی ،
تندتر از قبل می زند ....

حس ششم زنانه .
لعنت به حسی که نمیتوان آن را کور کرد .
کر کرد.
زبان برید .
حسی که
نمی توان انکار کرد از بس آشکار است .

لعنت به حس ششم زنانه که از صدها بازپرس
دقیق تر می تواند،
مچ تو را بگیرد .
و تو ،
 می خواهی حس ششم زنانه را
به زندان سکوت محکوم کنی .

همه ى ما يك عذرخواهى به احساس خود بدهكاريم...

زمانى كه براى نگه داشتن آدمهاى اشتباه پافشارى كرديم!
آن زمان كه دروغ شنيديم و سكوت كرديم

جايى كه بايد ميرفتيم اما ايستاديم!
چيزهايى كه ديديم و نديده انگاشتيم!
از هيچ و پوچ رويا ساختيم و ذوق كرديم!!!

براى فرار از حقيقت لج كرديم و لج كرديم و لج كرديم.....
خاموش كن فانوس وابستگى ات را..
گاهى چه اصرار بيهوده ايست اثبات دوست داشتنمان به آدمها! .. معرفتهاى بيجايمان.. مهربانى هاى الكى مان..

بها دادن هاى بيش از حدمان.. تلاشهاى بى مورد براى حفظ رابطه هامان..!
وقتى براى آدم هاى امروزى خوبى و بدى يكسان است؛ بيش از حد "حوا" بودن تاوان سنگينى دارد...

وقتى آدم مقابلت "آدم" نيست!!!      1  2  3