بارخدايا! توانايي نيکو راهنمايي کردن را به من ارزاني ده و شرح صدري به من عطا فرما تا جايگاه امني براي رنج ها و اسرار انسان ها باشم.اگر در اين راه اندوهگين شوم يار و غمخوارم تويي و اگر نوميد شوم اميدم تويي.(اقتباس از صحيفه سجاديه) آرامش زندگی

اسلاید شو

بازدید:
تاريخ : 1394/12/27


در دعای روز نوروز، از خدای متعال درخواست می کنیم که حال ما را به بهترین حالات برگرداند. هرجا که باشیم و هر چه نیکویی در حال ما باشد، نیکوتر از آن هم هست. باید توجه داشته باشیم که دگرگونی هر پدیده ای در عالم، به دست انسان است و همه تحول ها با اراده انسان انجام می گیرد. اگر انسان بخواهد در وضعیت جامعه خود، کشور خود و زندگی خود تحول ایجاد کند، باید این تحول را در خود آغاز کند؛ تحول اخلاقی و درونی، رفتن به سوی صفا و انسانیت، عبودیت پروردگار و تسلیم (شدن) در برابر اراده خداوند عالم و آفریننده هستی؛ که این تحول، سعادت انسان ها را تضمین می کند.مثل لحظه ای که باغ, در ترنم ترانه شکوفا میشود, غرق در شکوفه میشود

روزگارتان بهار

لحظه هایتان پر از شکوفـه باد.

سال نو مبارک

باز کن پنجره را

که بهاران آمد

که شکفته گل سرخ

به گلستان آمدتا از خودت شروع نكني بهار را تجربه نخواهي كرد، حتي اگر صدها بهار در بيرون بر تو بيايد و برود.
و همه به هم و از جمله به تو، آن را هزاران بار شادباش گويند

بهار واقعي بايد در درون تو متولد شود. بهار را تجربه نخواهي كرد مگر آن كه رخت آگاهي ات نو شود.  

تا آگاهي ات رشد نكند و جوانه هاي فهم در تو نشكفد، درخت ذهن ات بارور نمي شود و آرامش ميهمان منزلت نمي گردد.
امیدوارم اولین روز بهار تولد بهار واقعی در وجودت باشد./ل


بازدید:
تاريخ : 1394/12/27


خانم ها محتاج دیده شدن از طرف همسرشان هستند
وقتی خانم ها  تغییری در خونه یا ظاهر خودشون ایجاد میکنند
انتظار دارند دیده بشن
انتظار دارن عکس العمل شما رو ببینن. تحسین و توجه شما احساس زنده بودن و مورد اهمیت بودن به خانم ها میده
درسته که خانم ها میدونند که شما دوستشون دارید ولی این کافی نیست
باید در موقعیت های مختلف به زبون بیارید
خانم ها عدم عکس العمل رو  بی توجهی به حساب میارن./ل


روند رو به رشد ازدواج سفید در جامعه

ازدواج سفید پیوندی است میان زن ومرد تا بدون هیچگونه تعهد قانونی وشرعی و فقط بر اساس رفع نیازهای غریزی با یکدیگر زندگی کنند.

مجید ابهری، رفتار شناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به رواج ازدواج سفید در جامعه اظهار داشت: از چندین دهه پیش تا بحال در بسیاری از کشورها زندگی بدون تعهد قانونی بین زنان ومردان وجود داشته که برخی از زوج ها آنرا به پیوند قانونی زناشویی ترجیح داده اند و این روند چند سالی است که در جامعه ما نیزبدلیل افزایش آمار طلاق وکاهش آماراین نوع پیوند ظاهر و شروع به رشد کرد.

وی تصریح کرد: ازدواج سفید از آن جهت که هیچ سندی بین زوج ها امضا نمی شود وشناسنامه شان فاقد مهر ازدواج خواهد بود در کالبد شکافی این زندگی ، 60 درصد از مردان در این روش متاهل و 15 درصد مردان وزنان شکست خورده که با تجربه ای تلخ از زندگی قبلی و ترس از ازدواج مجدد این نوع از رابطه انتخاب کرده اند و یا زنان و مردانی که به نظر خودشان سن آنها از مرز مقرر سن ازدواج گذشته و دیگر میلی به تشکیل خانواده ندارند، در این شکل مرد و زن هر دو توانایی مالی داشته و زندگی را بر اساس توافق متقابل مالی پی ریزی می کنند.

این رفتار شناس ادامه داد: اولین اشکال درازدواج سفید تقویت نوعی از خودفروشی در قالب زندگی است چرا که زندگی مخفی ودور از چشم اقوام ونزدیکان مخصوصا وقتی مردان متاهل هستند؛موجب تحقیر زنان و خستگی روحی آنها می شود.

ابهری افزود: بلاتکلیفی بیوه های جوان و از دست دادن فرصتهای مناسب ،دومین ایراد چنین پیوندها بوده که از بین رفتن قبح روابط غیر متعارف و آمادگی برای پذیرش اینگونه روابط در آینده ،از عارضه های  منفی در این مقوله هستند.

وی با بیان عوارض منفی و ناهنجاریهای گفته شده تاکید کرد؛ از اصلی ترین نتایج منفی ازدواج سفید ،کاهش تمایل ازدواج در جوانان است که با وجود این روش نادرست دیگر جوانان حاضر به پذیرش مسئولیت ازدواج و قبول هزینه های مادی ومعنوی نخواهند بود و نیز دومین خطر جدی ایجاد تزلزل در ارکان خانواده وکمرنگ شدن صداقت وتعهد در خانواده است.

این رفتار شناس در پایان گفت: در چنین پیوندهایی بیشترین لطمه به بانوان وارد می شود چرا که با تن دادن به رابطه غیر رسمی و غیرثبتی ،سرنوشت و احساساتشان به بازی گرفته شده و هجوم افسردگی بر روح و روانشان جبران ناپذیر خواهد بود بنابراین زندگی پاک و شرافتمندانه و دشوار صدها بار شرف دارد به لکه دار نمودن عفت و ناموس./ل


بازدید:
تاريخ : 1394/12/26
فردی چندین سال شاگرد نقاش بزرگی بود و تمامی فنون و هنر نقاشی را آموخت.
استاد به او گفت که دیگر شما استاد شده ای و من چیزی ندارم ک به تو بیاموزم.

شاگرد فکری به سرش رسید، یک نقاشی فوق العاده کشید و آنرا در میدان شهر قرار داد ، مقداری رنگ و قلمی در کنار آن قرار داد و از رهگذران خواهش کرد اگر هرجایی ایرادی می بینند یک علامت × بزنند و غروب که برگشت دید که تمامی تابلو علامت خورده است و بسیار ناراحت و افسرده به استاد خود مراجعه کرد .
استاد به او گفت: آیا میتوانی عین همان نقاشی را برایم بکشی؟ شاگرد نیز چنان کرد و استاد آن نقاشی را در همان میدان شهر قرار داد ولی این بار رنگ و قلم را قرار داد و متنی که در کنار تابلو قرار داد این بود که : ""اگر جایی از نقاشی ایراد دارد با این رنگ و قلم اصلاح بفرمایید""
غروب برگشتند دیدند تابلو دست نخورده ماند. استاد به شاگرد گفت:
"" همه انسانها قدرت انتقاد دارند ولی جرات اصلاح نه "./ل

بازدید:
تاريخ : 1394/12/24
توصیه به مردان متاهل
اگر خانومتون خسته شده،احساس ناتوانی میکنه بهتون اطمینان میدم که اگر بهش توجه بشه،نه تنها حالش جا میاد،بلکه از کار کردن لذت هم میبره.

اگر به طبیعت زنانه زن توجه نشه،احساس فرسودگی و خستگی میکنه

مفهوم جمله بالا این نیست که خانوم ها تو خونه احتیاح به کمک ندارن و همه کارها را خودشون انجام بدن.
زن امروزی در خانه احتیاج به حمایت و کمک دارن.


اگر مرد هفته ای سه یا چهار بار، بیست دقیقه از وقتش را به همسرش اختصاص بده،مطمئنا نیازهای عاطفی همسرش را برآورده کرده.
پس شما با این وقتی که برای خانومتون در طول هفته میزارید ،نه تنها خانومتون را خوشحال و راضی نگه میدارید،بلکه وقتی وارد منزل میشید حتی اگر خانومتون خیلی خیلی کار کرده باشه و خسته باشه ولی به خاطر همون حمایت عاطفی که ازش دارید پذیرایی وجود شما به طور منحصر به فردی هست.
پس با یه کوچولو توجه شما به خانومتون و ابراز علاقتون روحیه ی اون را دگرگون میکند./ل

بازدید:
تاريخ : 1394/12/24
زنان و اعتیاد به کامل بودن!!!

یک زن جوان ممکن است در حالی‌که از درون روان خود زخم خورده و خونریزی دارد، در بیرون موفق به نظر برسد.

 بسیاری از زنان جوان به علت ترس درونی از تحقیر شدن، به کمال‌طلبی عادت کرده‌اند و بیش از حد کار می‌کنند و بیش از حد تمایل دارند که همه چیز را جبران کنند، چون آن‌ها با مردان متفاوت هستند.

 فرهنگ جامعه امروزی تنوع و چندگانگی را نمی پذیرد. از این رو از همة زنان انتظار می‌رود که کامل باشند. قرار است که زنان «دقیقاً مطابق» معیارهای فضیلت، موفقیت، هوش، ذکاوت و جذابیت جسمی باشند. در غیر این صورت از آنان انتظار می‌رود که این کسری ها را جبران کنند، سخت‌تر کار کنند ، مطالعه کنند ، رژیم بگیرند ، ورزش کنند  و لباسهای بهتر بپوشند   تا با تصویر حاکم از شخص ایده‌آل هماهنگ شوند. به این ترتیب خصوصيات منحصر به فرد زن احتمالاً به‌عنوان «مشکل» تلقی می‌شود و برای خوب بودن، باید مشکل را حل کرد و از بین برد.


 برخی از زنان بسیار مفتخرند که قادرند مانند مردان فکر کنند، با آن‌ها رقابت کنند و در بازی خودِ مردان، آن‌ها را شکست بدهند. این زنان قهرمان می‌شوند، اما بسیاری از آن‌ها به‌طور آزاردهنده‌ای احساس می‌کنند که کاری که انجام می دهند هرگز کافی نیست. آن‌ها همچنان بیشتر و بیشتر کار می‌کنند و احساس می‌کنند که باید درست مثل مردان باشند.

 نانسی زنی است در اوان چهل سالگی که پس از بیست سال فعالیت سیاسی و مجری‌گری به دانشکدة حقوق بازگشته است. وقتی او تکالیف دانشکده را انجام می‌دهد درمی‌یابد که زمان و انرژی زیادی را صرف انجام کامل و بدون نقص تکالیف خود می کند. او برای حل هر مسأله‌ای بیش از حد وقت صرف می‌کند. به همین علت هرگز وقت کافی برای به پایان رساندن همه کارهای خود ندارد و نمرات او نشان می‌دهد که تکالیف خود را به موقع انجام نداده است.

  وقتی از نانسی پرسیدم جواب کامل را برای چه کسی می‌نویسد، پاسخ داد «بابام». او برایم تعریف کرد که وقتی دختربچه بوده مدام چنین گفتگویی با پدر خود داشته است. پدر نانسی رانندة کامیونی بوده با قوة طنز قوی که با اولین دختر خود یعنی نانسی همچون پسرها رفتار می‌کرده و از او می پرسیده: «خوب، من دوست داشتم تو پسر بودی. اما حالا که نیستی بگو ببینم 9 ضرب‌در 9 چند می‌شه؟»

 نانسی با یادآوری خاطرات خود می‌گوید: «من همیشه جواب درست هر سؤالی را که پدرم می‌پرسید بلد بودم. من آمار ورزشی، طولانی‌ترین کلمات دیکشنری و پایتخت همة کشورها را حفظ می‌کردم تا هیچ‌وقت بی اطلاع نمانم. این کار برای تقویت حافظه من خیلی خوب بود اما اصلاً نمی‌دانستم دختر بودن به چه معناست. تنها چیزی که می‌دانستم این بود که چون پسر نیستم حتماً مشکلی در من وجود دارد و باید کاری کنم که این مسأله را جبران کند.»

 ایده آل پدر نانسی از زن بودن همان چیزی بود که وجود نانسی را تعریف می‌کرد. از آنجا که نانسی شرایط جسمی مرد بودن را نداشت، بهترین کاری که می‌توانست بکند این بود که باهوش باشد و کارها را در حد کمال انجام دهد. پدر خود من می‌گفت : «اگه نمی‌تونی کاری رو درست انجام بدی، اصلاً آن را انجام نده» و من این پیام را این‌طور در درون خود پذیرفتم که اگر نمی‌توانم در کاری نفر اول باشم بهتر است اصلاً درباره آن سعی نکنم./ل


 کتاب  ژرفای_زن_بودن
نویسنده:  مورین_مورداک
مترجم:  سیمین_موحبازدید:
تاريخ : 1394/12/23
تربیت دختر با پسر فرق دارد
تربیت دختر و پسر باید نزد پدر و مادر فرق داشته باشد، مبادا که دختران خود را مثل پسر بزرگ کنید و... در تربیت دختران ، به
خاطر نقش حساس آنها در مسئولیتهاي خانوادگی و تاءثیر آن در اجتماع ، باید مراقبت بیشتري نمود. دختر وقتی به سن هفت
سالگی رسید، کم و بیش باید متوجه شود، رفتار و وظائف او با پسر فرق دارد، اگر نباشد، هر جائی که پسر می رود دختر هم برود
و یا او را ببرند، هر طور که پسران لباس می پوشند، او هم بپوشد و پسروار بزرگ شود، آیا دختري که مثل پسر احساس آزادي در
پوشش کرده است ، در سن رشد و درك می توان او را دستور حجاب داد؟! حجاب براي این دختر، مثل روسري براي پسران
سخت و مشکل است . دختران شما عروسک نیستند، زندگی آینده آنها به بانوئی نیاز دارد، خوش فکر، با ادب و اخلاقی بلند و
دینی محکم ، همراه با تمیزي و نظافت و شوهرداري و ملاطفت ، کاري کنید که این خدمات در دختران تقویت شود./ل
منبع :کتاب آداب رفتار با دختران
معصومه حیدری

زيارة فاطمة الزهراء عليها السلام :

اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ نَبِىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ حَبيبِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ

خَليلِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ صَفىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ اَمينِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ خَيْرِ خَلْقِ اللهِ ، اَلسَّلامُ

عَلَيْكِ يا بِنْتَ اَفْضَلِ اَنْبِياءِ اللهِ وَرُسُلِهِ وَمَلائِكَتِهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ خَيْرِ الْبَرِّيَةِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا سِيِّدَةَ نِساءِ الْعالَمينَ

مِنَ الاَْوَّلينَ وَالاْخِرينَ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا زَوْجَةَ وَلِيِّ اللهِ وَخَيْرِ الْخَلْقِ بَعْدَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا اُمَّ الْحَسَنِ

وَالْحُسَيْنِ سَيِّدَىْ شَبابِ اَهْلِ الْجَنَّةِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ اَيَّتُهَا الصِّدّيقَةُ الشَّهيدَةُ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ اَيَّتُهَا الرَّضِيَّةُ الْمَرْضِيَّةُ ، اَلسـَّلامُ

عـَلَيْكِ اَيَّتـُهَا الْفاضِلـَةُ الزَّكِيـَّةُ ، اَلسـَّلامُ عـَلَيْكِ اَيَّتـُهَا الْحَوْراءُ الاِْنْسِيَّة


بازدید:
تاريخ : 1394/12/22
مهمترین اصل در مردان این است كه، مردها كمتر از زنان به عشق و روابط عشقی اهمیت می دهند.دلیل آن هم این است كه مردان هویت خود را از ناحیه شغل و موفقیتهای اجتماعی تعریف می كنند و زنان بر اساس روابط  عشقی خویش. كه این مسئله تا حدودی باز می گردد به ساختار مغزی مرد و نوع تربیت او، بنابراین به مردان اجازه دهید، تا موقعیتهایی همچون كار و فعالیتهای مختلف را در اولویت برنامه های خود قرار دهند تا بتوانند با حل آنها، تفكر خود را به سمت احساسات و عواطف سوق دهند.اما هر گز به آنها اجازه ندهید تا روابط عاطفی شما را هم فدای كار و فعالیت خود كنند.
لذا توصیه میکنیم :
به مردان قدرت دهید تا صمیمیت شان فوران کند.
مرد را حلال مشکلات بدانید.
مرد را تأیید کنید. به او اعتماد کنید.
مرد عاشق تشویق است.
مرد دوست دارد که از او قدردانی شود.
مرد باید ستایش شود.
مرد را مطلقاً سرکوفت نزنید.
مرد را با اندرز دادن و نصیحت کردن از خود نرانید.
با مردها خیلی صحبت نکنید. اگر ساکت است به سکوت نیاز دارد.

اگر جایی قدرت مردی را نادیده بگیرید تا آن را مورد انتقاد قرار دهید مرد کلافه می شود و از شما متنفر می گردد و رشته های صمیمیت از هم گسسته می شود شما می پندارید واقعیت را می گوئید! این درست، ولی هزاران مشکل می آفرینید.

سوال کردن از مرد خشمگین، بر شدت خشم او می افزاید.
راه محبت به مرد قدردانی و تشکر از او و راه دیگر نادیده گرفتن اشتباهاتش است.
تشکر و قدردانی از تصمیمات و اقدامات مرد و نادیده انگاشتن اشتباهات او، راه مستقیم نفوذ به قلب مرد است.
مردها نیاز دارند از کارشان تشکر شود این مهر و حمایتی است که مرد از زن انتظار دارد.
مردها در سکوت به هدف های خود می رسند و احساس امنیت خاطر بیشتری می کنند. با شستن اتومبیل و یا ورزش کردن می توانند در سکوت، افکار خود را منظم کنند.
وقتی مرد همسرش را درک می کند با او وقت بیشتری را می گذراند./ل


 برگزاری دومین دوره انتخابات نظام روانشناسی و مشاوره در استان
كساني تا تاريخ ١٩-١٢-٩٤عضو سازمان شده اند وكارت عضويت دريافت داشته اند ميتوانند در انتخابات نظام شركت نمايند.
انتخابات تا ساعت 18 عصر ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز تمدید خواهد شد ./ل


برای قوی شدن به آدمهای قوی تکیه نکنید.
اینطوری همیشه وابسته می مونید و ترس از دست دادن اونها رهاتون نمیکنه.
ازشون یاد بگیرید.

هر بار زمین خوردید، بلند بشید، زخمها رو درمان کنید

ببینید چی شد که زمین خوردید و ببینید آدمهای قوی بعد زمین خوردن چه می کنند ...

یاد بگیرید دفعه ی بعد روی همچین زمینی، چطور حرکت کنید.


بازدید:
تاريخ : 1394/12/21
تا از خودت شروع نكنی بهار را تجربه نخواهی كرد.
حتی اگر صدها بهار در بيرون از تو بيايد و برود
و همه به هم و از جمله به تو، آن را هزاران بار شادباش گويند،
بهار واقعی بايد در درون تو متولد شود ؛
 @Arameshezendegy

و بهار را تجربه نخواهي كرد مگر آن كه رخت آگاهي ات نو شود.
تا آگاهی ات رشد نكند و جوانه های فهم در تو نشكفد،
 درخت ذهن ات بارور نمی شود و آرامش ميهمان منزلت نمی گردد.


6 نیاز اساسی مردان در روابط زناشویی

1 - اعتماد
2 -  پذیرش ( باورد داشتن )
3 - قدردانی
4 -  تحسین
5 - تایید
6 -  تشویق

1 - مرد به اعتماد نیاز دارد
هنگامی که زن به شوهرش به گونه ای بنگرد که او را باور دارد، مرد احساس می کند که همسرش او را باور دارد. از اعتماد داشتن به مرد چنین استنباط می شود که او تمام توان خود را به کار می گیرد و برای همسر خود نهایت تلاش خود را می کند. وقتی واکنش زن نشان دهنده باور مثبتی درباره توانایی های همسرش است، همین باور مثبت، نخستین نیاز اساسی عاشقانه مرد را برآورده می کند و خود مرد نیز توجه بیشتری به احساسات و نیازهای همسرش می نماید.

2 - مرد به پذیرش نیازمند است
زمانی که زن صمیمانه شوهرش را بدون آن که بخواهد او را تغییر دهد، بپذیرد و باور داشته باشد، شوهرش احساس می کند که نیاز او به پذیرفته شدن از سوی همسرش برآورده شده است.
@Arameshezendegy
3 - مرد به تقدیر و تشکر نیاز دارد
وقتی که زن نشان می دهد که از رفتار و تلاش همسرش، شخصا” سود برده است، مرد حس می کند که همسرش از او قدردانی می کند. تقدیر و سپاس گزاری، واکنش طبیعی شخصی است که مورد حمایت قرار می گیرد. هنگامی که مرد مورد تقدیر قرار می گیرد، احساس می کند که تلاش های او بی فایده نبوده است و به همین دلیل دلگرم می شود تا بیشتر تلاش کند. مرد در این زمان ، خود به خود نیرو می گیرد و انگیزه پیدا می کند تا با شریک زندگی خود بیشتر احترام بگذارد.
4 - مرد به تحسین نیاز دارد
درست همان گونه که زن نیازمند عشق و محبت شوهرش است، مرد نیز به تحسین و ستایش همسرش نیاز دارد. برای تحسین و ستایش مرد، باید با خشنودی و خرسندی و رضایت به او نگریست. مرد زمانی احساس ستایش می کند که همسرش از ویژگی های منحصر به فرد یا استعدادهای او به وجد آید که از جمله آن ویژگی ها یا استعدادها می توان به شوخ طبعی ، مقاومت، صداقت، شرافت و مهربانی و دیگر فضایل اشاره کرد. و در نهایت این که وقتی مردی احساس کند که مورد ستایش و تحسین واقع شده، اطمینان خاطر پیدا می کند و خود را وقف همسرش می نماید.

5 -  مرد به تایید نیازمند است
هر مردی در اعماق وجود خویش دوست دارد که در نزد همسرش یک قهرمان باشد. نمره ای که مرد از آزمون های همسرش گرفته ، نمره تایید و قبولی است.

6 - مرد به تشویق نیاز دارد
زن باید با تشویق کردن همسرش این نیاز اساسی او را برآورده سازد. زن با اطمینان به توانایی ها و قابلیت های همسرش و تشویف او، احساساتی چون شجاعت و امیدواری را به وی منتقل می کند/لبازدید:
تاريخ : 1394/12/19


پادشاهی پس از اینکه بیمار شد گفت: "نصف قلمرو پادشاهی‌ام را به کسی می‌دهم که بتواند مرا معالجه کند".

تمام آدم‌های دانا دور هم جمع شدند تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد، اما هیچ یک ندانست.

تنها یکی از مردان دانا گفت: "فکر کنم می‌توانم شاه را معالجه کنم. اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید، پیراهنش را بردارید و تن شاه کنید، شاه معالجه می شود".

شاه پیک‌هایش را برای پیدا کردن یک آدم خوشبخت فرستاد....

آنها در سرتاسر مملکت سفر کردند ولی نتوانستند آدم خوشبختی پیدا کنند. حتی یک نفر پیدا نشد که کاملا راضی باشد.

آن که ثروت داشت، بیمار بود. آن که سالم بود در فقر دست و پا میزد، یا اگر سالم و ثروتمند بود زن و زندگی بدی داشت. یا اگر فرزندی داشت، فرزندانش بد بودند. خلاصه هر آدمی چیزی داشت که از آن گله و شکایت کند.

آخرهای یک شب، پسر شاه از کنار کلبه‌ای محقر و فقیرانه رد میشد که شنید یک نفر دارد چیزهایی می‌گوید. "شکر خدا که کارم را تمام کرده‌ام. سیر و پر غذا خورده‌ام و می‌توانم دراز بکشم و بخوابم! چه چیز دیگری می‌توانم بخواهم؟"

پسر شاه خوشحال شد و دستور داد که پیراهن مرد را بگیرند و پیش شاه بیاورند و به مرد هم هر چقدر بخواهد بدهند.

پیک‌ها برای بیرون آوردن پیراهن مرد توی کلبه رفتند، اما مرد خوشبخت آن قدر فقیر بود که پیراهن نداشت!!!
خوشبختی به ثروت و دارایی و... نیست به باورهاست
مواظب باورهایتان باشید/ل

بازدید:
تاريخ : 1394/12/19
مطمئن باش مردی که تو را دوست داشته باشد نسبت به تو غیرت دارد!! شک نکن!
مردی که دوستت ندارد,برایش فرق نمیکند... چه بپوشی...کجا بروی...کی برگردی...با کی باشی...توی پیج چه عکسی بگذاری یا پروفایلت چه عکسی باشد...

.
مردی که عاشق توست میخواهد همه چیزت....زیبایی ات...عاطفه و عشقت...زنانگی ات... پاکی و عفتت... همه صرفا و منحصرا برای خودش باشد و بس نه هیچ کس دیگر!!☝️
.

دوست ندارد با پخش عکسهایت تو را عمومی کند....دوست ندارد اندام و چهره ات توجه مردان دیگر را جلب کند...نمیخواهد چشم هرزه ای شکارت کند...نمیخواهد وسیله ارضاء دیگران شوی...نمیخواهد بیت المال باشی...
.


مردی که دائم میگوید هر جور راحتی بچرخ.... هر جا دوست داری برو... هر عکسی از خودت دوست داری پخش کن...
هر مانتویی خواستی بپوش...آرایش کن... شیک برو بیرون.....
روشن فکر و مدرن نیست, بی غیرت است....مرد نیست...نر است...عاشقت نیست...فقط کنارت زندگی میکند...
.


این را من نمیگویم پیامبر خدا فرمود:
"""مردی که از بی حجابی زنش راضی است بی غیرت است و اگر دیگران بی غیرت خطابش کنند گناه نکرده اند!!!""
.

مرد بی غیرت,ناموسش را حراج چشم های دیگران میکند...
میبیند ناموسش جلوی چشم این و آن است و هر کس نگاهی به او میکند...اما سکوت میکند...بی تفاوت است... و هیچ چیز در مردان به اندازه مرد بی غیرت و سیب زمینی صفت نفرت انگیز نیست....
همان طور که هیچ چیز در زنان نفرت انگیزتر از  زن بی حیا و بی عفت نیست...
.
 @Arameshezendegy

دختر و بانوی پاک....
وقتی پدرت،برادرت و همسرت روی بیرون رفتنت و نوع پوشش تو حساس است...روی روابط تو در فضای واقعی یا مجازی حساس است...ناراحت نشو...فکر نکن در سختی هستی و به تو ظلم شده...☝️

خوشحال و مغرور باش....
چرا که مردی قلبش برایت میتپد.... آن هم از جنس ...پدرانه و برادرانه ......عاشقانه
وچه سعادت و آرامش و امنیتی بالاتر از این برای یک دختر و زن؟/ل


در آستانه سال نو
چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟!!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴


به گزارش ميگنا؛ دنیای خرید مردان و زنان از آسمان تا زمین تفاوت دارد، خرید کردن حال و هوای اکثر زنان را به طور معجزه آسایی بهتر می کند حتی وقتی کسالت داشته باشند روحیه آنها با خرید عوض می شود در صورتی که مردان از خرید غیر ضروری اغلب بیزارند و خیلی وقت ها نیاز تعویض و تنوع را در خود حس نمی کنند در واقع گاهی با لباس سر کار به عروسی یا عزا می روند این در حالی است که یک خانم هرگز این کار را انجام نمی دهد!


براساس یک همه پرسی اینترنتی مشخص شده که زنان به طور متوسط 399 ساعت و 46 دقیقه در سال به خرید می روند یعنی به ازای 63 سال عمر متوسط یک زن تقریباً 8/5 سال از آن در خرید معمولاً سپری می شود همچنین در تحقیقی که بر روی ۲۰۰۰ انگلیسی در سال ۲۰۱۳ انجام گرفت، مشخص شد که مردها بعد از ۲۶ دقیقه خرید خسته می‌شوند اما این زمان برای خانم‌ها حداقل 2 ساعت است.

این تحقیق نشان داده است که ۸۰ درصد از آقایان به هیچ عنوان خرید کردن با همسر خود را دوست ندارند و ۴۵ درصد از خانم‌ها نیز به هر قیمتی که شده سعی می‌کنند با همسرشان به خرید نروند چون تقریباً نیمی از خریدهای در بین زوجین به دعوا و مشاجره منتهی می‌شود

برای آقایان، خرید کردن یک کار است که با هدف مشخص مانند یک وظیفه انجام می شود در صورتی در خانم ها جنبه تفریح و علاقه قوی تر است، طبیعتاً کاری که از روی اجبار و وظیفه باشد افراد بیشتر  سعی در کوتاه کردن آن دارند ولی کاری که به عنوان سرگرمی باشد،  دلیلی ندارد که زود تمام شود.
آقایان معمولاً در اولین اقدام خرید خود را انجام می دهند و این در حالی است که خانم ها معمولاً در ارتباط با خرید یک سری وسواس های خاص از خود نشان می دهند که این از حوصله بسیاری از مردها خارج است.
خانم ها برای خرید وقت زیادی را می گذارند و اجناس را مدام با هم مقایسه می کنند، حتی اگر در اولین مغازه ای که می روند چیزی را بپسندند و هر چه قدر آن کالا مناسب باشد باز هم باید جاهای دیگر را بگردند و این با رویکرد آقایان در مورد خرید کردن تناقض دارد.
مردان کم می آورند.
خانم ها اگر خرید هم نکنند و فقط به مغازه ها بروند و ویترین ها را ببینند می تواند حال آنها را خوب کند این در حالی است  که روحیه مردانه مردها در صورتی که همسر آنها چیزی را می خواهد خود را موظف به خرید آن می کنند و در غیر این صورت احساس مردانگی شان زیر سوال می رود، برای همین ترجیح می دهند در صورتی که چیزی احتیاج دارند به خرید بروند.
مسئله دیگرکه می توان به آن اشاره کرد بحث تصمیم گیری ها است آقایان ترجیح می دهند به تنهایی خرید کنند و از دیگران هم همین انتظار را دارند یعنی اساساً خرید کردن مشترک برای آنها کار معناداری نمی باشد و نظر مردها این است که شما یک چیز نیاز دارید برو تهیه کن چرا مرا دنبال خود می بری؟ و این کاری نیست که جمعی باشد لذا بهتر است فردی انجام شود. طبیعی است که وقتی فرد از ابتدا نگاهش این باشد که این همراهی غیرضروری است وقتی  خرید طولانی شود تحمل آن برای آقا سخت تر می شود و می خواهد زودتر آن را به پایان برساند./ل


بازدید:
تاريخ : 1394/12/16
آموخته ام که ؛ وقتی با کسی روبرو می شویم ؛ انتظار " لبخندی " از سوی ما دارد .

آموخته ام که ؛ لبخند ارزانترین راهی است که می توان با آن نگاه را وسعت بخشید .

آموخته ام که ؛ باد با چراغ خاموش کاری ندارد .

آموخته ام که ؛ به چیزی که دل ندارد ، نباید دل بست .

 آموخته ام که ؛ خوشبختی جستن آن است نه پیدا کردن آن/ل


بازدید:
تاريخ : 1394/12/16
ازکتاب سیاه قلب

وقتی در سفر کتابی با خودت به همراه می‌بری، یک چیز عجیبی اتفاق می‌افتد: کتاب شروع می‌کند به جمع آوری خاطراتت. بعدها کافی است که تو فقط لای آن کتاب را باز کنی تا دوباره به همان جایی برگردی که کتاب را اولین بار خوانده ای. یعنی با خواندن اولین کلمات، همه چیز را به یاد می‌آوری: عکس ها، بوها، همان بستنی ای که موقع خواندن می‌خوردی…
حرفم را باور کن، کتاب‌ها درست مثل نوارهای چسبناک مخصوص گیر انداختن مگس هستند. خاطرات به هیچ چیزی مثل صفحات چاپی نمی‌ چسبند.


بازدید:
تاريخ : 1394/12/16
 زندگیمان سرد و بی روح شده

 گاهی مشاهده می شود روابط یک زن و شوهر بعد از چند سال زندگی با یکدیگر به صورتی کاملا متفاوت با سال های اولیه در می آید و عشق و علاقه و رابطه بین آنها صورتی ماشینی و کاملا مصنوعی به خود می گیرد.
دیگر عشق و علاقه ای بین آنها وجود ندارد و هیچ کششی نسبت به هم احساس نمی کنند.


 عده زیادی از خانم ها فکر می کنند که این یک امر طبیعی است  و هر زوجی بعد از چندین سال زندگی، یقینا چنین احساسی نسبت به هم پیدا می کنند.

آنها گاهی افکار و ایده های سال های اولیه جوانی را فراموش می کنند و به یاد نمی آورند که چگونه در آن سال ها می پنداشتندکه تا آخر عمر، عاشقانه به همسر علاقه مند خواهد بود و برایش دلداری دوست داشتنی خواهند ماند.

وضعیت پیش آمده،‌یک حالت طبیعی نیست. می بایست بر ضد این حالت رکود جنگید و این بی تفاوتی و سردی را از میان برداشت.

 برخی از زن ها تصور می کنند که همواره این مرد است که باید به سمت زن متمایل شود و به او اظهار عشق و علاقه کند و درصدد به دست آوردن دل خانم باشد. این خانم ها وظیفه خود را فراموش کرده اندو نمی دانند باید چه کار کنند تا شوهرشان به آنها اظهار عشق و علاقه کند.

 مرد می تواند خود را با موضوعات دیگر، مانند مسائل شغلی،سرگرم و مشغول و به بی محبتی همسرش عادت کند.
ولی شما خانم محترم، آیا برای شما هم آسان است که شوهری بی تفاوت و خونسرد و بدون محبت و علاقه در کنار خود داشته باشید؟

 دلیل اصلی بی تفاوتی مرد نسبت به همسرش، بی توجهی زن به او در خانه است.

گر می خواهید روابط عاشقانه گذشته شما برگردد باید به شوهرتان توجه کنید.

 باید به او نشان دهید که حضورش برای شما مهم است. باید به او بفهمانید که دوستش دارید./ل

بازدید:
تاريخ : 1394/12/15
دریچه ی بهشتگاهی دریچه ای می شویم برای دیگران تا روی بهشت را ببینند ، آرامش بیابند، پیش بروند، پر بکشند و از زندگی پر شوند.

گاهی نیز روزنه ای می شویم برای جهنم. رویاهای دیگران را در هم می پیچیم؛ مضطربشان می کنی؛ بال پروازشان را می چینیم؛ و گاه حتی نابودی را به آنها هدیه میکنیم.

آری ما؛ همین" ما" .

لازم نیست برای این کارها تصمیمی بگیریم. همین که جایی باشیم که نباید می بودیم. یا جایی که باید، نباشیم؛ گروهی را در هم می شکنیم و طایفه ای را شاد می کنیم.

گاهی "حضور" همین حضور ساده که به "بودن" تعبیرش می کنیم، این همه شگفتی می آفریند که حتی ممکن است از آنها بی خبر باشیم.

یک روز صبح وقتی مثل تمام روزهای چند سال گذشته ات به سروقت کارهای روزانه ات می روی؛

جابجایی سنگ کف خیابان با پاهایت : جان یک کودک دوچرخه سوار را نجات می دهد.

لبخندت به پیرزنی که از درب نیمه باز حیات خانه ، محبت را از غریبه های رهگذر تمنا می کند؛ به او جان زندگی تا روز بعد را می دهد.

بخشش باقیمانده ناچیز کرایه به تاکسی ران ؛ به او یادآوری می کند که هنوز انسانیت و رحم نمرده است.

نوازش موهای پریشان پسرک دانش آموزی که غرق بیماری مادر است؛ به او میفهماند با مرگ مادر خداوند فراموشش نمی کند.

بوییدن گلهای زیبا و پر طراوت پارک کوچک گم شده در دود و خیابان های شلوغ؛ به باغبانشان نشاط می دهد که " هنوز کسانی هستند که قدر زحمتش را بدانند"

وقتی یک بلیط اضافه به راننده اتوبوس می دهی از تو 50تومان کم شده و به او سالی زندگی بیشتر که چه؟ که:" مردم میدانند این بلیط ها کفاف زندگی اش را نمی دهند".

وقتی می ایستی و نان های داغ و به هم ریخته ی کودکی را جمع و جور می کنی و در دستانش می گذاری ؛ کودک میفهمد که "زندگی خالی نیست..."

اصلا این ها به کنار

وقتی بتوانی "تحمل" کنی که یک جوان عجول تنه ات بزند،

رهگذر کوری پا روی کفش واکس کشیده گرانت بگذارد؛

 وقتی بتوانی دیر آمدن همسرت را تحمل کنی و نق و نوق های فرزندت؛
وقتی بفهمی که کسی که داد میزند قصد تحکم و زور گویی ندارد و فقط پر از درد است؛

وقتی متوجه نگاه های پرمهر کسی بشوی و با لبخندی نور امید به قلبش بتابی؛

وقتی عدم بلوغ کسی را درک و تحمل کنی و به حسادت ها و نیش و کنایه ها و کودکی هایش با "ترحم و بخشش" بنگری

وقتی...
وقتی...
وقتی...

دریچه بهشت می شوی./ل
دریچه بهشت...  1  2  3