بارخدايا! توانايي نيکو راهنمايي کردن را به من ارزاني ده و شرح صدري به من عطا فرما تا جايگاه امني براي رنج ها و اسرار انسان ها باشم.اگر در اين راه اندوهگين شوم يار و غمخوارم تويي و اگر نوميد شوم اميدم تويي.(اقتباس از صحيفه سجاديه) آرامش زندگی

اسلاید شو

بازدید:
تاريخ : 1394/11/30


مار را چگونه مینویسند؟

روستایی بود دور افتاده که مردم ساده دل و بی سوادی در آن سکونت داشتند. مردی شیاد از ساده لوحی آنان استفاده کرده و بر آنان به نوعی حکومت می کرد. برحسب اتفاق گذر یک معلم به آن روستا افتاد و متوجه دغلکاری های شیاد شد و او را نصیحت کرد که از اغفال مردم دست بردارد و گرنه او را رسوا می کند. اما مرد شیاد نپذیرفت. بعد از اتمام حجت٬ معلم با مردم روستا از فریبکاری های شیاد سخن گفت و نسبت به حقه های او هشدار داد. بعد از کلی مشاجره بین معلم و شیاد قرار بر این شد که فردا در میدان روستا معلم و مرد شیاد مسابقه بدهند تا معلوم شود کدامیک باسواد و کدامیک بی سواد هستند.
در روز موعود همه مردم روستا در میدان ده گرد آمده بودند تا ببینند آخر کار، چه می شود.
شیاد به معلم گفت: بنویس «مار»
معلم نوشت: مار
نوبت شیاد که رسید شکل مار را روی خاک کشید.
و به مردم گفت: شما خود قضاوت کنید کدامیک از اینها مار است؟
مردم که سواد نداشتند متوجه نوشته مار نشدند اما همه شکل مار را شناختند و به جان معلم افتادند تا می توانستند او را کتک زدند و از روستا بیرون راندند.
شرح حکایت
اگر می خواهیم بر دیگران تأثیر بگذاریم یا آنها را با خود همراه کنیم بهتر است با زبان، رویکرد و نگرش خود آنها، با آنها سخن گفته و رفتار کنیم. همیشه نمی توانیم با اصول و چارچوب فکری خود دیگران را مدیریت کنیم. باید افکار و مقاصد خود را به زبان فرهنگ، نگرش، اعتقادات، آداب و رسوم و پیشینه آنان ترجمه کرد و به آنها داد./ل
بازدید:
تاريخ : 1394/11/30
موفقیت یك نگرش است، یك باور است، یك عادت است.
موفقیت ارزانی كسانی است كه آن را می خواهند و باور  دارند كه می توانند به آن برسند.

موفقیت ارزانی آنهایی است كه میل به عمل دارند. موفقیت بری از رمز و راز است. بسیاری از كسانی كه به موفقیت دست یافتند، سالها با شور و اشتیاق زحمت كشیده اند.

آنها عاشق كارشان بوده اند. موفقیت استفاده آگاهانه از اصول ویژه است.

آن را نمی توان به سرنوشت و تقدیر نسبت داد تنها موضوع بر سر باور داشتن است.

اینكه خود را باور كنید و مصمم باشید تا آن زندگی را كه شایسته آن هستید، بسازید. اغلب اشخاص با تجربه كردن یك شكست از میدان بیرون می روند.

افراد موفق اکثرا در مقطعی شكست خورده اند، ولی ادامه داده اند./للطفا تا اطلاع ثانوی تولید مثل نکنید!!!

اگر هنوز نمی توانید تا سبز شدن چراغ راهنمایی صبر کنید و برای رسیدن به ناکجای زندگی تان از ثانیه هایی که ممکن است باعث حادثه ای شوید نمیگذرید!
️لطفن تا اطلاع ثانویه تولید مثل نکنید!

اگر بعد از هر تصادف کوچک یا بزرگ به راننده مخاطب حمله میکنید!
️لطفن تولید مثل نکنید!

اگر نمیتوانید بین خطوط رانندگی کنید، اگر نیمه های شب با بوق خداحافظی میکنید، و اگر از شانه خاکی جاده با گردو خاک خودتان را به اول ترافیک میرسانید و ترافیک را سنگین تر میکنید!
️از آوردن کسی مثل خودتان به این دنیا جلوگیری کنید!

اگر هنوز در پیاده رو پارک میکنید و کوچه های خلوت یک طرفه را با حماقت فراوان رانندگی میکنید و برای اتومبیل محق روبرو بوووق میزنید و منتظرید که کنار بکشد تا شما عبور کنید!
️ترمز تولید مثل تان را برای همیشه بکشید!

اگر قوطی آب میوه , پاکت سیگار ، پوست میوه و... را از اتومبیل به بیرون پرت میکنید!
️لطفن هیچ وقت تولید مثل نکنید!

اگربا سرعت غیرمجاز در شهر یا جاده میرانید و یا اگر با لایی کشیدن در بزرگ راه باعث وحشت دیگران میشوید و امنیت دیگران را به خطر می اندازید واگر اهمیتی برای ,خط عابر پیاده, رعایت حق تقدم , دور زدن ممنوع , ورود ممنوع و توقف ممنوع قایل نیستید!
️هیچ وقت به فکر تولید مثل نباشید و خودتان را تکثیر نکنید!

حتی اگر شهرداری دلسوز شهرتان برای صدها مرکز خرید پارکینک در نظر نگرفته باشد!
حتی اگر تابلو های راهنمایی را بعداز تقاطع نصب کرده باشند!
حتی اگر پدر و مادرتان به شما اولین درس های زندگی را نیاموخته باشند!
و اگر در مدرسه بجای چندین ساعت زبان ، عربی  و پرورشی، ساده ترین اصول زندگی و احترام به «انسان» را به تو نیاموخته اند و تو نمیتوانی مثل انسان زندگی کنی!
️بهتر است از تولید موجودی مثل خودت حذر کنی!!!

شاید ایران روبه افول, نسل بهتر و با فرهنگ تری را تجربه کند.../ل


بهترین رفتار زن و مرد در هنگام بازگشت همسر
شما ساعت‌های طولانی را دور از خانه گذرانده‌اید. وقتی به خانه برمی‌گردید افراد خانواده نیاز دارند با شما ارتباط برقرار کنند، ساعت‌هاست که آنها شما   را ندیده‌اند! بنابراین بیاموزید که هر چه سریع‌تر خود را با محیط خانه تطبیق دهید.رفتار صحیح زن:

این که موقع بازگشت همسرتان به خانه چه کاری انجام دهیداهمیت زیادی دارد. این مسئله تعیین می‌کند که آیا شب خوبی را در کنار هم خواهید داشت یا نه و تقریباً همه زن و شوهرها فقط همین چند ساعت شبانه را برای صحبت کردن و با هم بودن فرصت دارند. پس بهتر است برای هر چه دلپذیرتر کردن آن دست به کار شوید.

۱) همسرتان ساعت‌های طولانی را در محیط کار سپری کرده است. او برای انطباق با محیط جدید، یعنی خانه نیاز به فرصت دارد. انتظار نداشته باشید به محض ورود، بنشیند و درباره مسائل خانه با شما به بحث و گفت‌وگو بپردازد. معمولاً یک فرصت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای کفایت می‌کند.

۲) به حضور همسرتان در خانه اهمیت بدهید. هنگام بازگشت او را تحویل بگیرید. از شما انتظار نمی‌رود هر شب با یک دسته‌ گل منتظر ورود همسرتان باشید، گاهی یک سلام و احوال‌پرسی گرم مؤثرتر است. به هر شیوه‌ای که می‌توانید یا بهتر است بگویم به بهترین شیوه به او نشان بدهید که متوجه حضورش در خانه شده‌اید. به سریال مورد علاقه‌تان خیره نمانید. برای چند دقیقه از آشپزخانه یا اتاق بیرون بیائید.

۳) برای بازگشت همسرتان از قبل برنامه‌ریزی کنید. کارهای مهم و نیازمند توجه و دقت زیاد را پیش از این به اتمام برسانید. به خود فرصتی بدهید تا با همسرتان بنشینید و یک فنجان چای بنوشید. زمان شام را طوری تنظیم کنید که همه افراد خانواده دور هم باشید.

۴) از همسرتان بپرسید که آیا روز خوبی را پشت سر گذاشته یا نه؛ اما از او بازجوئی نکنید و از کنجکاوی‌های بی‌مورد و سئوالات بیش از حد بپرهیزید. در مورد کارهایش قضاوت نکنید فقط گوش کنید؛ مگر این‌که خودش از شما اظهار نظر بخواهد.

۵) اول اخبار خوب را به او بگوئید. تا حد ممکن بدها را سانسور کنید. نگذارید رویدادهای ناخوشایند و یا گله و شکایت‌ها لحظات زیبائی با هم بودنتان را تحت تأثیر قرار دهد.

۶) برای این‌که شب خوبی داشته باشید، طرح‌های خلاقانه به کار ببرید. هر شب فکر تازه‌ای بکنید تا زندگیتان تکراری و ملالت‌آور نشود.

۷) اصلاً خوب نیست که موقع ورود همسرتان به تلویزیون چسبیده باشید و یا در آشپزخانه پنهان شده باشید!

۸) و مهمتر از همه: حتماً هنگام ورود همسرتان به خانه لبخند به لب داشته باشید، حتی اگر کوهی از مشکلات بر دوشتان سنگینی می‌کند

رفتار صحیح مرد:

۱) وقتی از محل کار خارج شدید، سطل زباله‌ای پیدا کنید، در کنار آن مکثی کنید و همه افکار و مشکلات مربوط به کارتان را درون آن بیندازید! حالا وقت آن است که ذهن پاکسازی شده‌تان را به سمت خانه سوق دهید. برای خانه خرید کنید، سعی کنید مناسبت‌های امشب را به خاطر بیاورید (تولد، سالگرد ازدواج، یا قرار میهمانی) می‌توانید موقع انتظار پشت چراغ قرمز قوه تخیلتان را به کار بیندازید و سری به خانه بزنید، به تک‌تک اتاق‌ها سرک بکشید و افراد خانواده را در حالی‌که هر یک به کاری مشغول هستند، تجسم کنید. خلاصه هر کاری را که فکر می‌کنید ذهنتان را به سمت خانه می‌کشاند انجام دهید، نگران نباشید: فردا صبح به اندازه کافی وقت برای پرداختن به مسائل کاری خواهید داشت!

۲)انتظار نداشته باشید هنگام ورود به خانه، همسرتان با یک دسته گل منتظرتان ایستاده باشد. او نمی‌تواند همه کارهایش را کنار بگذارد و مدت‌ها چشم‌ به در بدوزد تا شما وارد شوید.

۳) هرگز، هرگز و هرگز کارهای عقب افتاده را به خانه نبرید. شاید این را بارها شنیده باشید، اما مطمئن شوید که به آن عمل می‌کنید. فرصت کوتاه حضورتان در خانه را از افراد خانواده و به‌خصوص همسرتان دریغ نکنید.


۴) از همسرتان بپرسید که آیا روز خوبی را پشت سر گذاشته یا نه. به حرف‌هایش توجه کنید، اما در مورد کارهایش قضاوت نکنید. با او همدردی کنید، بگذارید هر چه می‌خواهد گله و شکایت کند. از اظهار نظر بپرهیزید؛ مگر این‌که خودش از شما بخواهد.

۵) از همسرتان تشکر کنید، این کار جادو می‌کند.

۶) برای این‌که شب خوبی در پیش داشته باشید طرح‌های خلاقانه به کار ببرید. هر شب برای خوشحالی همسرتان کاری هر چند کوچک انجام دهید.

۷) اصلاً خوب نیست که به محض ورود به خانه، به تلویزیون بچسبید و یا پشت روزنامه پنهان شوید!

۸) و مهمتر از همه: حتماً هنگام ورود به خانه لبخند به لب داشته باشید، حتی اگر همه کشتی‌هایتان غرق شده باشد./لبازدید:
تاريخ : 1394/11/27
تأیید و تشویق توسط پدر یا جایگزینهای دیگر پدر معمولاً باعث رشد «خویشتن» مثبت در زن می‌شود، اما عدم مشارکت واقعی آن‌ها، دخالت منفی پدر، ناپدری، عمو و دایی یا پدربزرگ عمیقاً به حس زن از خویشتن آسیب وارد می‌کند. این امر می‌تواند زن را به تلافی‌جویی بیش از حد يا کمال‌گرایی تحریک کرده و عملاً رشد او را متوقف کند. وقتی پدر در زندگی دختر غایب یا نسبت به او بی‌تفاوت است، بی‌علاقگی، یأس و عدم تأیید خود را نشان می‌دهد و این عدم تأئید نیز می‌تواند درست به همان اندازه که قضاوتهای منفی صریح و حمایت بیش از حد، برای زن قهرمان زیانبار هستند به او آسیب برساند.

کارول پیرسون و کاترین پاپ در کتاب «قهرمان مؤنث در ادبیات آمریکا و بریتانیا» نقل قولی از یادداشتهای روزانة امیلی کار ، هنرمند کانادایی می‌آورند که پدرش از نظر جسمی در زندگی او حضور داشت، اما به لحاظ عاطفی نسبت به او و مادرش بی‌تفاوت بود. امیلی در اواخر دهة شصت زندگی خود هنوز با این خدای بی‌تفاوت دست و پنجه نرم می‌کرد.

«از شصت و شش سال پیش تاکنون، حال خودم را نمی‌فهمیدم ... نمی‌دانم پدر چه احساسی داشت. نمی‌توانستم تصور کنم که او کوچکترین علاقه‌ای به مادر داشته باشد. پدر بیشتر به استیک آبدار خوشمزه‌ای علاقه‌مند بود که در بشقاب مسی بزرگ در حالی که از روی آن بخار بلند می‌شود سرو می‌شد. نمی‌دانم که او پس از زایمان مادر هیچ‌وقت با کلامی محبت‌آمیز از او تعریف کرده یا نه، یا همیشه رفتار او همین‌قدر خشک بوده و منتظر شده تا مادر برخیزد و از او پذیرایی کند. او تا زمانی که بچه‌های کوچکتر آنقدر بزرگ نشده بودند که او را ستایش کنند یا اراده‌ای داشته باشند تا بتواند آن را در هم بشکند، آن‌ها را نادیده می‌گرفت.»در سطح شخصی، کم‌توجهی از جانب پدر و در سطح فرهنگی، کم توجهی از جانب معلم، اتفاقی است که لیندا لئونارد آن را «آمازون زره پوش» می‌نامد.

این‌گونه زنان در واکنش به پدرِ بی‌توجه، اغلب اوقات در سطح «خویشتن» با مردانگی یا کارکردهای پدری خود همذات‌پنداری می‌کنند. از آنجا که پدر آن‌ها آنچه را که نیاز داشتند به آن‌ها نداده، آن‌ها مجبورند خودشان آن نیازها را برطرف کنند. زرهی که بر تن دارند، به طرز مثبتی از آن‌ها حمایت می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا از نظر کار و حرفه رشد کنند و آن‌ها را قادر می‌سازد تا در دنیای روابط ابراز وجود کنند. اما از آنجا که این زره مانع از ارتباط آن‌ها با احساسات زنانه و وجه ملایم وجود آن‌ها می‌شود، این زنان معمولاً از خلاقیت خود جدا می‌شوند، از برقراری رابطة سالم با مردان باز می‌مانند و خودجوشی و سرزنده زیستن در زمان حال برای آن‌ها ناممکن می‌شود.

چنین زنی از نظر حرفه‌ای موفق به شمار می‌آید اما در حوزة عاطفی یا روابط، اعتماد کردن به او دشوار است. شخصیت مذکر درونی او مردی دلرحم نیست، بلکه مستبد حریصی است که هرگز راضی نمی‌شود. هر کاری که زن انجام دهد از نظر این شخصیت مذکر درونی کافی نیست و او بدون تشخیص و تأیید آرزوی زن برای مورد محبت واقع شدن، احساس رضایت کردن یا حتی استراحت کردن، مدام به او فشار می‌آورد که «بیشتر، بهتر، تندتر» کار کند./ل

 کتاب ژرفای زن بودن
نویسنده: مورین مورداک
مترجم:  سیمین موحد
انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی

 چگونگی برخورد زنان در هنگام بی توجهی مردان


اگر بعد از ازدواج رفتار مرد تغییر کرد و خصوصیات قبل را نداشت، راه حل این است که رفتار فعلی‌تان را با رفتار زمان آشنایی و خواستگاری مقایسه کنید؛

 به احتمال زیاد متوجه می‌شوید که رفتار خودتان نیز خیلی تغییر کرده است.در زندگی مشترک هر تغییر رفتاری که از شوهرتان سر میزند، بازخوردی از تغییر رفتار خود شما می‌تواند باشد.

اگر رفتار شوهرتان با شما بی‌عاطفه و یا معمولی است، این احتمال را بدهید که خود شما نیز با او این‌گونه رفتار کرده‌اید.اگر شوهرتان با شما صمیمی و مهربان است به این علت است که شما هم رفتار خوبی با او داشته‌اید.

بنابراین باید در هر شرایطی رفتارتان با شوهرتان رفتار خوبی باشد؛ در هنگام تغییر رفتار همسر که به علت تغییر رفتار خودتان بوده است، مهر و محبت خود را به همسرتان افزایش دهید./ل

بازدید:
تاريخ : 1394/11/26
مشاوره پیش از ازدواج


یه نگاهی به آمار طلاق بندازید و متوجه میشوید که عامل اصلی کشیده شدن به سوی طلاق انتخاب نامناسب بوده!
شما خواننده مجرد این پست امیدوارم متوجه باشی که روزانه ۵۰۰ زوج طلاق میگیرن!
حالا خیلی ها هم هستن زیر یک سقف هستن ولی زندگی مشترک ندارن!

به‌طور كلی ضروری است قبل از ازدواج نزد یك روانشناس یا مشاور متخصص بروید و از كم و كیف صفات شخصیتی و سلامت روانشناختی خود و فردی كه می‌خواهید با او ازدواج كنید آگاه شوید. اگر دو نفری كه قرار است با هم ازدواج كنند شناخت كامل و نسبتا صحیحی از یكدیگر به دست آورند و با آگاهی كامل و از روی منطق همسر آینده‌شان را انتخاب كنند، در زندگی مشترك آینده نسبت به كسانی كه عجولانه، شتاب‌زده و از روی احساس شریك زندگی‌شان را انتخاب می‌كنند، به ‌مراتب مشكلات كمتری خواهند داشت و طعم خوشبختی را بیشتر خواهند چشید.

بسیاری از افرادی كه پس از ازدواج در زندگی مشترك دچار مشكل و شكست می‌شوند و برای حل مشكلات‌شان به روانشناس مراجعه می‌كنند عنوان می‌كنند كه همسرشان تغییر كرده و او دیگر آن شخصی نیست كه آنها تصورش را می‌كردند اما بهتر است بدانید كه این واقعا تغییری نیست كه در او رخ داده بلكه برداشت، تصور و شناخت شما اشتباه بوده است؛ در حالی که هم اکنون با واقعیت روبه‌رو شده‌اید.

ما در ابتدای هرگونه ارتباطی نقابی را تحت عنوان «پرسونا» به چهره می‌زنیم تا مطلوب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر به نظر برسیم اما بعد از ازدواج دیگر نقاب احتیاج نیست و افراد چهره واقعی خود را نشان می‌دهند و همین موضوع بعد از مدتی باعث ایجاد تناقض در شما می‌شود؛ بنابراین برای اینكه به شناخت صحیح‌تر و دقیق‌تری از طرف مقابل‌تان برسید و آگاهی پیدا كنید كه شما و شخصی كه برای زندگی مشترك‌تان انتخاب كردید از نظر خصوصیات و ویژگی‌های شخصیتی با یكدیگر سازگاری دارید و براساس اصول و معیارهای علمی و روانشناختی برای ازدواج با یكدیگر مناسب هستید قبل از هر اقدام جدی و رسمی‌ای به یك روانشناس و مشاور پیش از ازدواج مراجعه كنید./ل


بازدید:
تاريخ : 1394/11/26
زنانی که در زندگی با تلاش برای ایفا کردن نقش های مردانه، خود را به آب و آتش می زنند...
 
عملا کانون درونی وجود خود را می سوزانند.
مارتی گلن،روانشناسی از سانتا باربارا ، توضیح می دهد که وقتی شعله درونی زن خاموش می شود چه اتفاقی می افتد: "وقتی زن دیگر از درون تغذیه نمی شود، زمانی که دیگر شعله روح زبانه نمی کشد، هنگامی که وعده دنیای دیرینه می میرد ،زن آتش درون خود را از دست می دهد. الگوهای رفتارهای قدیمی دیگر کار نمی کند، راه جدید هنوز روشن و آشکار نیست، همه جا ظلمت و تاریکی است و زن نمی تواند مانند سابق حواس خود را برای شناخت محیط به کار برد نمی تواند ببیند، احساس کند، مزه کند یا لمس کند. دیگر هیچ چیز در زندگی برای او معنا ندارد و هویت خود را نمی شناسد و دیگر نمی داند که واقعا کیست."

زنی که اختیار زندگی خود را به دست انرژی مذکر سرد و بی احساس درون می سپارد،

هر روز بیش تر از روز پیش احساس نیاز به فعالیت را در خود احساس می کند و اسیر موفقیت مطابق با معیارهای مردانه می شود. اما سرانجام در مقطعی از زندگی خود در می یابد که برای زنده ماندن و داشتن یک زندگی سالم و رضایت بخش، باید تغییراتی در درون خود ایجاد کند. تصورات او درباره سفر قهرمانی نادرست بوده است. هر چند او موفقیت ، استقلال و اقتدار کسب کرده است اما شاید در این روند تکه ای از قلب و روح خود را نیز از دست داده باشد/ل
مواظب حس زنانگی خود باشید

کتاب : ژرفای زن بودن
نویسنده: مورین مورداک


بازدید:
تاريخ : 1394/11/26
موضوع سخت نیست ،
به شکل تلخی و به سادگی ،
فرزندان این دیار توسط عزیزانشان کم در آغوش گرفته میشوند !
اینست که بلد نیستیم کسی را گرم در آغوش بفشاریم ؛
حتما باید وقتی بغلش کردیم به پشتش بزنیم ،
یا بدنمان را سفت نگه داریم  یا سریع بزنیم به چاک ؛
اینست که آغوش شفابخش را کم پیش می اید که ادراک کنیم
از دانشجویان پسر  در کلاس آرکتایپ خواستم  که هم کلاسی مردی را گرم در آغوش بگیرند و چند ثانیه ای هیچ کاری نکنند به جز "در آغوش فشردن یک انسان"
شما نیز امتحان کنید و فکر نکنید اینها عمه تراپی است!
اینها هزاران سال تمدن را مرور میکند
قبل از اینکه روی تخت ICU عزیزت را بغل کنی ، امشب بی بهانه ، سفت در بغلت بفشارش،
حسرت آغوشهایی را نخور که نداشته ای ،
الان کسی هست که بدون اینکه بدانی ،
در آغوش تو ، یادش می آید که " مهم" است.
یک پدر، مادر ، خواهر، همسر، نامزد ، دوست ، همسایه...یک انسان که روزگار تلخش کرده./ل


بازدید:
تاريخ : 1394/11/25
نکاتی که دونستنش خالی از لطف نیست

مردان را شجاعت و زنان را حسادت به جلو میراند!
-در روح زنان موجی است که هر وقت طغیان نماید فقط خدا میداند کار به کجا خواهد کشید ؟!
-زن و گناه از بسیاری جهات شبیه همند ،
نجات از هر دوی آنها اراده ای پولادین و غلبه بر آنها از قدرت بشر معمولی خارج است !
-مطمئن ترین روش برای به دست آوردن دل یک زن این است که از سلاح زانو زدن استفاده کنید !
-زنی که زیبایی اندیشه پیدا کرده باشد زیبای بدنش را نشان  نمیدهد !(حجاب)
-در زندگی تا میتوانید زن باشید و بگذارید همسرتان تا میتواند مرد باشد آنگاه رویش خوشبختی را به تماشا بنشینید ! (اوشو)
-اختلاف اجتناب نا پذیر است  اما بحث و جدل اجتناب پذیر ! (ماریل مورگان)
-یک زن تا روزی که بمیرد زن است اما یک مرد تا وقتی که بتواند مرد باقی می ماند !
-زندگی تفسیر سه واژه است : خندیدن ، فراموش کردن ، بخشیدن/ل

پس بخندید و ببخشید و عشق بورزید


بازدید:
تاريخ : 1394/11/25
برخي از افراد گمان مي کنن واسه ي اينکه شاد و پرانرژي باشن و از زندگي شون لذت ببرن، بايد جيب هاشون پر از پول باشه و بدون هيچ گونه مسئوليت و دغدغه اي از صبح تا شب تفريح کنن.


اين افراد تصور مي کنن اگه مجبور نباشن هر روز سرکار و يا به مدرسه و دانشگاه برن و بتونن تا نزديک ظهر بخوابن و هر روز به مهموني و گردش و تفريح برن زندگي شون سرشار از لذت و انرژي ميشه. در صورتي که يکي از مهم ترين عواملي که ميتونه زندگي انسان رو کسل و کم انرژي کنه، بيکاري و بيهودگيه.
شما براي داشتن روزهاي پرانرژي بايد دو کار کنين:

اول اينکه هدفي جذاب، ارزشمند و مورد علاقه انتخاب کنين
دوم اينکه براي دست يابي به اون برنامه ريزي و تلاش کنين.
يادتون باشه اگه شما هر روز سرکار ميرين يا مشغول تحصيل هستين، الزاماً هدف ندارين. در واقع داشتن مشغوليت به معناي داشتن هدف نيست. شما بايد روشن و شفاف مشخص کنين که سه سال بعد مي خواين به کجا برسين و بعد از اينکه مقصدتون معلوم شد، مسير رو معلوم کنين و راه بيفتين./لبعضی چیزهارا باید
 سروقت خودش داشته باشی ،
وقتش که بگذرد
 دیگر بود و نبودش برایت فرقی نمیکند
چون به نبودنش عادت کرده ای
 و یاد گرفته ای چگونه بدون اینکه
 داشته باشی أش ، زندگی کنی....
بعضی چیزها ، مثل  حس ها
 و تجربه ها ؛ دوره ی خاص خودش را دارد ‌‌..
مثلأ یک دوره ای آدم دوست دارد عاشق باشد ...مثل خیلی های دیگر کادو بخرد ، ذوق کند ، برای کسی مهم باشد...
وقتی نیست ، زمانش که بگذرد دیگر فایده ای ندارد...کم کم  به تنها بودن میان جمعیت بزرگ دو نفره ها عادت میکنی و یاد میگیری تنهایی حال خودت را خوب کنی
اینکه میگویند
 عشق تاریخ مصرف ندارد
و پیروجوان نمی شناسد ، درست...
اما عاشق شدن در بیست  سالگی با عاشق شدن در چهل سالگی قابل مقایسه است !؟! آدم یک چیزهایی را سر وقت خودش باید داشته باشد
وقتی سرزنده و شاد است
وقتی جوان است
یک چیزهایی مثل عشق و حس و حال عاشقی
وقتش که بگذرد ، رنگش خاکستری میشود
و شاید هرگز نتوانی تجربه اش کنی ، هرگز .../ل
مواظب عشقتان باشید

بازدید:
تاريخ : 1394/11/24
هر چه از همسر رسد نیکوست

داشتن یک رابطه شاد و خوب کار سختی نیست! اگر می خواهید در رابطه زناشویی تان خوشبخت باشید، می توانید با ایجاد چند رفتار جدید و تغییرات کوچک در رابطه، شادی و خوشبختی را وارد زندگی تان کنید و آن را برای همیشه نگه دارید.

با اینکه خیلی از متخصصان می گویند باید روی درست کردن اشکالات رابطه متمرکز شوید و این گفته هم بسیار درست است اما تجربه گاهی اوقات ثابت کرده است اضافه کردن رفتارهای مثبت به رابطه تاثیر بسیار بیشتری بر خوشنودی زوج ها دارد.

 راه ها و رفتارهای زیادی وجود دارد تا به این هدف دست پیدا کنیم اما یکی از راهکار های پیشنهادی ما هدیه دادن است.
 هدیه دادن و هدیه گرفتن از کارهای جالبی است که در تمام دنیا به مناسبت های مختلف انجام می شود و از هر جنس، رنگ و سن که باشید، این کار ارتباطات عمیق تر و بهتری بین شما و دهنده یا گیرنده هدیه ایجاد می کند.البته یک هنر دستی خودتان و یک نامه عاشقانه همراه گل می تواند هدیه مناسبی باشد./ل


بازدید:
تاريخ : 1394/11/24
زندگی را باید
همانند بخاری های نفتی ساخت...
هراز گاهی به آن سر زد
زیرنظر داشت
که مبادا نفتش تمام شود
و سرمای روزگار
بند بند وجودش را به لرزه در آورد
باید به آن سرزد
سر زد تا مبادا جلوی راهش
را چیزی گرفته باشد
که دوده بزند و دنیایش را
را سیاه کند...

گاهی باید حواسمان به زندگی باشد
تا با بی مهری مردم
بخاری های دلمان خاموش نشود
گاهی باید حواسمان به آدمهای کنارمان باشد
تا جلوی راه را نگیرند
و زندگیمان را سیاه نکند.


بازدید:
تاريخ : 1394/11/23
بعضی ها عجیب هستند
با یک اتفاق می آیند و می نشینند ته ته دلت ،
و با هزار بهانه و تلخی و اخم و تخم و دلیل دیگر از دلت نمیروند .
خوب میخندند ؛
خوب گوش میکنند ؛
اصلا انگار آمده اند که مایه دلگرمیت باشند .
حتی اگر نباشند ؛
رد پایشان روی دلت میماند تا تمام عمر
عشق میورزند
حتی متلکهایشان به جانت مینشیند .بعضی ها عجیب خوبند .
یادشان که می افتی روحت جانی دوباره میگیرد.
یادشان که می افتی بی اراده لبخند به لبانت مینشیند .
بعضی ها را کم میبینی و حتی اگر نبینی باز با تو هستند .
بعضی ها عجیب می آیند و عجیب تر انکه دیگر نمیروند حتی وقتی که از کنارت رفته اند .
میمانند ؛
لبخندشان ..
تصویرشان ..
صدایشان ..
حرفهایشان ..
همه را پیشت امانت میگذارند
و تو میمانی و یاد و آرزوی دیدار دوباره آنها .
بعضی ها عجیب خوبند./ل

لازم نیست زن و شوهر خوشبختی شون رو به همه ثابت کنن..
.همین که زندگیت
 پراز خوشی و آرامشه♥️
.همین که احترام هم دیگه روحفظ می کنین
.همین که مسیر زندگی تون الهیه
دیگه کافیه..
لازم نیست همه بدونن شما خوشبختین..
همین که خودتون به این نتیجه برسین که خوشبختین بسه،،
هیچ وقت زندگی تون رو با بقیه مقایسه نکنین.
همین که توی زندگی تون مادیات کم رنگه  یعنی شما یه ❤️زوج خوشبختین♥️
لازم نیس توی خیابون دست هم رو بگیرین، یا لباسای ست بپوشین..یا با ماشین مدل بالا بیرون برین..یاتو خونه آن چنانی زندگی کنین..یا هر چیز دیگه.... اتفاقا لازمه های زندگی اینه که زوجین همدیگه رو باور داشته باشن،
به همدیگه ❤️افتخار کنن❤️
بدونن زندگی ای که از صفر شروع می شه و پایه هاش رو خودشون می ریزن به مراتب شیرین تر و پایدارتر از زندگی هایی هست که همه چیزشون فراهم بوده....
.
پس بیاییم ازاین انتظارات بیهوده دست بکشیم
از مقایسه زندگی هامون با بقیه دست برداریم (این را همیشه به خاطر داشته باشیم که مردم غم هایشان را به ما نشان نمی دهند اما مسلّماََ آنها هم مشکلاتی دارند فقط طریقه برخوردشان با مشکلات فرق می کند)..../ل


 درس هایی از زندگي كه در هيچ مدرسه اي ياد نمي دهند :

1- طبق گفته ي Richard Carlson " چيزهاي بي ارزش را نچشيد " ،
اين بدان معني است كه خيلي از مردم خود را درگير استرس و به انجام رساندن كارهاي بي ارزش مي كنند كه در نهايت در مقابل اهداف اصلي زندگي ، هيچ ارزشي ندارند وقتي آنقدر خود را درگير اين مسائل كوچك مي كنيم ديگر جايي براي نيل به آرزوهايمان باقي نگذاشته ايم و از لحظات خود هيچ لذتي نمي بريم.
2-"زندگي غير قابل پيش بيني است " و ممكن است هر لحظه شما را در شيب وفراز قرار دهد " .
فقط بگوييد "هرگز" و بعد ببينيد چه اتفاقي مي افتد . براي مقابله با گره هايي كه زندگي در مسير شما قرار داده است ، تنها با ذهني باز و
خوش بين ، به آنها خوش آمد بگوييد.
3- خسته كننده ترين واژه در هر زبان " من " است .
بله تصور اين است كه تكرار اين كلمه اعتماد به نفس را بالا مي برد. ولي خوب! بيشتر وقتها همه ي آن چيزيي كه در مورد خود با تكرار " من " توضيح و تعريف مي كنيد، واقعيت ندارد! اينكه يك نفر دائما" از خود و فضايل خود تمجيد و تفسير كند ، بسيار خسته كننده و يكنواخت است . اين حالت "خود محوري " است نه "اعتماد به نفس "
4-انسانيت مهم تر از ماديات است .
اهميت روابط اجتماعي بسيار مهم تر از درجات مادي است كه هر كدام از ما در
مسير آرزوها به آنها مي رسيم. بدون محبت و عشق و حمايت خانواده و دوستان در زندگي ، موفقيت هاي مادي ، خيلي لذت بخش نخواهد بود. با ايجاد تعادل در ملاك هاي برتري و ارزش هاي خود ، از ثبات زندگي بيشتري بهره خواهيد برد.

5- به غير از خودتان ، هيچ كس ديگر نمي تواند شما را راضي كند !
رضايت و راحتي ذهن شما تنها به عهده خودتان است  بله ، روابط اجتماعي ، زندگيمان را پر بار تر مي كند ، اما خوب ، شايد اين روابط به تنهايي باعث
شادكامي و رضايت شما نشود.
6- درجه ي كمال و شخصيت
كمالات براي هر شخص زيباست . كلام و اعمال نيك ، به دنبال خود ، اعتماد و
اطمينان دوستان را در پي دارد . براي رسيدن به اين درجه ، تلاش كنيد .
7- بياموزيد كه خود ، ديگران و حتي دشمنان خود را ببخشيد.
انسان جايز الخطاست ، همه ما اشتباه ميكنيم ، ولي با كينه توزي و يادآوري صدمات گذشته ، تنها اين خودمان هستيم كه از زندگي لذت نمي بريم نه ديگران !
8- "خنده" داروي هر "درد" است .
با خوشرويي و تبسم ، دردهاي خود را درمان كنيد.

9- تغذيه خوب ، استراحت ، ورزش و هواي تازه ، را فراموش نكنيد.
سلامتي خود را دست كم نگيريد . با رعايت اين نكات ، از وضعيت جسمي ايده آل خود ، لذت ببريد .
10- اراده اي مصمم ، شما را به هر چيزي كه مي خواهيد ، مي رساند .
هرگز تسليم نشويد و به دنبال رسيدن به آرزوها و اهداف خود تلاش كنيد.
11- تلويزيون ، ذهن ما را بيشتر از هر چيزي نابود مي كند !
از تلويزيون كناره گيري كنيد و با ورزش ، مطالعه و يادگيري ، ذهن خود را فعال كنيد.
12- شكست را بپذيريد .
هر كسي در زندگي ممكن است بارها و بارها شكست بخورد. شكست آموزنده است به ما ياد مي دهد كه چطور متواضع باشيم و راه درست تري را براي جبران آن انتخاب كنيم . توماس اديسون با شكستهاي متمادي توانست به هدف خود برسد ، او مي گفت :" من شكست نخوردم ، تنها ده ها هزار راه را امتحان كردم كه برايم مفيد نبود ! و به نتيجه نرسيد !"

13- از اشتباهات ديگران درس عبرت بگيريد .
يكي از بودائيان  پير چنين مي گويد :" يك مرد دانا كسي است كه از اشتباهات خود درسي نيك بياموزد و اما داناتر كسي است كه از اشتباهات ديگران درس عبرت بگيرد".
14- از محبت به ديگران دريغ نكنيد .
زندگي كوتاه است و پايان آن نامعلوم . پس سعي كنيد محبت كنيد تا محبت ببينيد .
15- آنچنان زندگي كنيد كه گويي روز آخر عمرتان است!
همواره سعي كنيد بهترين و مهربان ترين همسر ، رفيق و حتي مهربانترين و بهترين رئيس باشيد ، تا زمان وداع با اين دنيا به دنيايي زيباتر دست يابيم./لبازدید:
تاريخ : 1394/11/21
ویژگیهای شخصیت سالم
مواردی از قبیل اینکه وقتی به دیگران می رسید چگونه رفتار میکنید یا موقع عصبانیت چه طور واکنش نشان می دهید یا مثلا وقتی کسی به شما محبت می کند از رفتار او چه برداشتی میکنید و چگونه به آن پاسخ می دهید همگی با نوع شخصیت شما ارتباط دارد.

افرادی با شخصیت سالم خودشان را همانگونه که هستند می پذیرند. آنها دارای یک بنیان قوی از توجه و عشق به خود هستند که به دقت در حال گسترش و توسعه است.  
 
فردی دارای یک شخصیت سالم دارای توانایی ارتباط با هر کسی است چنین فردی درک و دلسوزی خود را نشان می دهد.

افراد دارای شخصیت سالم حتی در شرایطی که برایشان مطلوب نیست می توانند خود را کنترل کنند و از خود انعطاف نشان دهند. این افراد همواره از نظر جسمی و فکری در وضعیت خوبی هستند. آنها دارای برخی ارزش های عالی نظیر قابل اعتماد و اتکا بودن هستند
معمولا بدون فکر از اکثریت پیروی نمی کنند. آنها همه چیز را بر اساس فکر خودشان انجام می دهند.

آنها توانایی لذت بردن از با دیگران بودن را دارند.
هنگامی که آنها با یک مشکل یا تراژدی شخصی روبرو می شوند، قادرند بدون دچار شدن به افسردگی از آن بیرون بیایند.
آنها معمولا دیگران را همانطور که هستند می پذیرند. آنها تلاش نمی کنندکه دیگران را با توجه به نیازهای خود تغییر دهند.
آنها دارای نگرش مثبت و جذابیت بی قیدی هستند که آنها را کاملا اجتماعی و مردمی می کند حالا هر کجا که بروند!

پس شخصیت را در صورتی می توان سالم دانست که صفات اخلاقی فرد باعث شود تا بتواند روابط مناسب و پایداری با بیشتر افراد برقرار نماید، بتواند هیجانات و احساسات شدید و ناگهانی خود را کنترل کند یا آنها را به شکلی جامعه پسند بروز دهد و رفتاری مطابق با هنجارهای جامعه ای که در آن زندگی می کند، داشته باشد./ل

بازدید:
تاريخ : 1394/11/21
روزي دانشمندى آزمايش جالبى انجام داد. او آکواریومی ساخت و با قرار دادن يک ديوار شيشه‌اى در وسط صندوقچه آن ‌را به دو بخش تقسيم ‌کرد.
در يک بخش ماهى بزرگى قرار داد و در بخش ديگر ماهى کوچکى که غذاى مورد علاقه ماهى بزرگتر بود.
ماهى کوچک، تنها غذاى ماهى بزرگ بود و دانشمند به او غذاى ديگرى نمى‌داد. ماهی بزرگ براى شکار ماهى کوچک، بارها و بارها به سويش حمله برد ولى هر بار با ديوار شیشه ای كه وجود داشت برخورد مى‌کرد، همان ديوار شيشه‌اى که او را از غذاى مورد علاقه‌اش جدا مى‌کرد. پس از مدتى، ماهى بزرگ ازحمله به ماهى کوچک دست برداشت.
او باور کرده بود که رفتن به آن سوى شیشه غير ممکن است. در پايان دانشمند شیشۀ وسط آکواریوم را برداشت و راه ماهي بزرگ را باز گذاشت. ولى ديگر هيچگاه ماهى بزرگ به ماهى کوچک حمله نکرد و به آن‌سوى آکواریوم نيز نرفت. می دانید چرا؟ ديوار شيشه‌اى ديگر وجود نداشت، اما ماهى بزرگ در ذهنش ديوارى ساخته بود که از ديوار واقعى سخت‌تر بود، آن ديوار بلند باور خودش بود، باوري از جنس محدودیت، باوري به وجود دیواري بلند و غير قابل عبور، باوري از ناتوانی خويش. مراقب باورهای غلطمون باشیم و با باورهای درست تعویض کنیم./ل ده نكته خوب از دکتر غلامعلی افروز

١_ ترسناك ترين جاي جهان ذهن شماست.

٢_ عمل باشيد نه عكس العمل ، صدا باشيد نه انعكاس صدا .

۳_ مراقب بدن خود باشيد ، زيرا تنها جايي است كه تا آخر عمر در آن زندگي مي كنيد .

٤_ اجازه ندهيد رفتار ديگران آرامش دروني شما را بهم بزند .

٥_ آرزو كردن براي اينكه جاي شخص ديگري باشيد ، يعني ناديده گرفتن خودتان.

٦_ ارزش شما با رفتار ديگران با شما، تعيين نميشود.

٧_ اگر كسي كار اشتباهي انجام داد، همه خوبي هايش را فراموش نكنين.

٨_ قهرمان بودن يعني ايمان به خود، وقتي ديگران به شما اعتقادي ندارند.

٩_ كساني كه در گذشته زندگي مي كنند، آينده خود را محدود مي كنند.

١٠_ هيچ يك از ما برنده يا بازنده به دنيا نيامده ايم ، انتخاب كننده به دنيا آمده ايم .

توصيه هايي براي توسعه فردي

اگر ديدي مردم از تو خوششان مي آيد؛ پس بدان آنها از نعمتي که خداوند به تو عطا کرده خوششان آمده؛ واز عيوبي که خداوند آنها را ستر کرده خبر ندارند؛ پس خدا را شکر کن و به خود مغرور نشو.


 اگر مي خواهي خوشبخت باشي؛ خيلي به خاطرات گذشته توجه نکن؛ ودنبال کسي که به تو نمي انديشد ندو؛ چون کسي در فراق کسي نمي ميرد؛ پس خدا را بر نعمت فراموشي شکر کن.انتظار نداشته باش که از ديگران بهتر باشي؛ ولي انتظار داشته باش تا از گذشته ي خودت بهتر باشي.


 
وقتي انديشه ها به انديشه ديگران مشغول مي شود؛ کوچک مي شود؛ ووقتي انديشه به خود تکيه مي کند بزرگ مي شود.!! سکوت در مواقع سخت وطاقتفرسا احترام مي آورد، بر عکس کشمکش وجدال که موجب نفرت وکينه مي شود !! مردي خوشتيپ وخوش هيکل جلو سقراط ايستاد وبه لباس و قيافه اش افتخار کرد؛ سقراط به او گفت: (حرف بزن تا ببينمت).... پس مواظب حرفهايت باش که حرفهايت شخصيتت است. !!


 از حکيمي پرسيدند:چرا از کسي که اذيتت مي کند انتقام نمي گيري؟ با خنده جواب داد: آيا حکيمانه است سگي را که گازت گرفته گاز بگيري؟!با هر انساني آنطور رفتار کن که او مهمترين شخص در دنياست؛ نه بخاطر اينکه احساس خوشبختي خواهي کرد؛ ولي بخاطر اينکه تو دوستان بيشتري را بدست خواهي آورد؛ که همان احساس را با تو رد وبدل مي کنند !! با انسانهاي مثبت معاشرت کن؛ چون آنها بر انديشه وعقل ورفتارت تأثير مي گذارند؛ وتو بصورت ناخودآگاه به انساني مثبت تبديل خواهي شد؛ وآنگاه شروع به تاثير بر ديگران خواهي کرد !!اگر کسي با تندي تو را نصيحت کرد، سخنش را قطع نکن، واز ملاحظاتش استفاده کن؛ چون در پشت تندي اش محبت عميقي قرار دارد، مانند کسي نباش که ساعت زنگدار را مي شکند فقط بجرم اين که او را بيدار کرده است. !!لبخند برايت نان نمي خرد..!! ولي برايت دلهايي را مي خرد.!" پس آفرين به ديني که لبخند را عبادتي قرار داده که بخاطر آن مأجور مي شويم.ﺑﻪ ﻋﻘﺐ ﺑﻨﮕﺮﯾﺪ ﻭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺷﮑﺮ ﮐﻨﯿﺪ .ﺑﻪ ﺟﻠﻮ ﺑﻨﮕﺮﯾﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﮐﻨﯿﺪ .ﺍﻭ ﺩﺭﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﻨﺪﺩ ﮐﻪ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﻗﺎﺩﺭ ﺑﻪ
ﮔﺸﻮﺩﻧﺶ ﻧﯿﺴﺖﻭ ﺩﺭﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﻣﯽ ﮔﺸﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﻗﺎﺩﺭ ﺑﻪ
ﺑﺴﺘﻨﺶ ﻧﯿﺴﺖ


 ﺍﮔﺮ ﺷﺎﺩ ﺑﻮﺩﯼ ﺁﺭﺍﻡ ﺑﺨﻨﺪ ﺗﺎ ﻏﻢ ﺑﯿﺪﺍﺭ ﻧﺸﻮﺩ
ﻭ ﺍﮔﺮ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﺑﻮﺩﯼ ﺁﺭﺍﻡ ﮔﺮﯾﻪ ﮐﻦ
ﺗﺎ ﺷﺎﺩﯼ ﻧﺎﺍﻣﯿﺪ ﻧﮕﺮﺩﺩ.ﺁﺩﻡ ﻫﺎﯼ ﻣﻮﻓﻖ، ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻓﺮﺻﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ .
ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻧﺎﻣﻮﻓﻖ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻣﯽ ﭘﺮﺳﻨﺪ : ” ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ، ﭼﻪ ﺳﻮﺩﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ ﺩﺍﺭﺩ؟/ل

امیدوارم همیشه موفق باشید


  1  2  3  4