بارخدايا! توانايي نيکو راهنمايي کردن را به من ارزاني ده و شرح صدري به من عطا فرما تا جايگاه امني براي رنج ها و اسرار انسان ها باشم.اگر در اين راه اندوهگين شوم يار و غمخوارم تويي و اگر نوميد شوم اميدم تويي.(اقتباس از صحيفه سجاديه) آرامش زندگی :: همسرانی که مدام وقهر و آشتی می کنند

اسلاید شو

همسرانی که مدام وقهر و آشتی می کنند
بازدید: 0
تاريخ : 1396/01/21
همسرانی که مدام وقهر و آشتی می کنند


 «قهر» ، مخرب يک رابطه صمیمانه است!

  قهر، يک رفتار کودکانه است. پس هر کدام از ما که از اين روش به عنوان يک رفتار دفاعي يا رفتاري براي آزار دادن همسرمان يا به هر نيت ديگري استفاده مي کنيم بايد بپذيريم که به عنوان يک فرد غیر بالغ ظاهر شده ايم!

 حتي کودکان گاهي پس از قهرهاي شديد با دوستانشان پس از چند دقيقه يا چند ساعت آشتي مي کنند و دوباره بازي پرنشاط خود را از سرمي گيرند، گويي به بي اهميتي قهر پي مي برند اما خيلي از آدم بزرگ ها همچنان در رفتار کودکانه خود باقي مي مانند!

 البته ناراحت شدن و به اصطلاح سرسنگين بودن با همسر زماني که از دست او ناراحت هستيم، هميشه بد نيست، حتي مي تواند در شرايطي به عنوان راهي و نشانه اي براي آگاه کردن او از رفتار اشتباهش موثر هم باشد ولي در برخي شرايط و نه هميشه و نه برای طولانی مدت!

 خود فرد، بيش از همه در معرض پيامد منفي قهر است. وقتي قهر رخ مي دهد، نشان مي دهد که فشار زيادي روي فرد است، او در حال تجربه تهديد است و با قهر، انرژي رواني زيادي را از دست مي دهد.

  قهر کردن هاي زياد و طولاني مدت به مرور زمان موجب دلسردي در زندگی زناشویی و در روابط زوج می شود...

 با قهر کردن معمولا مشکل حل نمی شود، چون همسران بعد از مدت زمانی سعی می کنند دوباره باهم ارتباط بر قرار کنند ولی مشکل به جای خود باقی می ماند و دوباره در یک موقعیت تنش زا خود را نشان می دهد.

 لذا با گفتگو و مذاکره در موقعیت زمانی مناسب، مشکل را حل کنید و در صورتی که با مذاکره و گفتگو مشکل حل نشد، لازم است که با کمک گرفتن از مشاور تخصصی و مراجعه به یک زوج درمانگر خوب مشکل را حل و از آسیب بیشتر به رابطه زناشویی خود جلوگیری نمایید. 
نظرات

سلام با تشکر از مطالب زیبای شما ، خانم مقدم عزیز خیانتی از شوهرم دیدم با توجه به اینکه یک سال از این موضوع میگذرد ولی یک لحظه فراموش نمی کنم و این موضوع خیلی اذیتم می کند نمیدانم چطور دل و فکرم را آرام بکنم و نمی توانم موضوع را در اینجا توضیح بدهم ای کاش میشدنظرات را خصوصی بفرستیم تا شما بعد از مشاهده مرا راهنمایی بفرمایید ، با تشکر
نوشته شده توسط: دلشکسته | 1396/01/27


کاربر محترم شما می توانید سوالات خود را به آدرس تلگرامی روی خط تلفن تماس بامدیر بفرستید سوالات به صورت هفتگی و شخصی پاسخ داده می شوند.
نوشته شده توسط: مقدم | 1396/01/27


پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد: